شهر سخت افزار/ AMD به تازگی درآمدهای فصل چهارم سال 2023 خود را منتشر کرده است. این شرکت توانسته اهداف خود در این سه ماه را پشت سر بگذارد، اما انتظار دارد در سه ماهه جاری، کاهش 10 درصدی در درآمدهای سال به سال را تجربه کند. در ادامه مطلب گزارش درآمدهای AMD را بررسی می‌کنیم.

تقاضا برای قطعات کامپیوتر و سرور کاهش یافته و بسیاری از شرکت‌های سخت افزاری در ماه‌های گذشته با کاهش درآمد روبرو شده‌اند. AMD نیز در کنار برخی از رقبا، گزارش درآمدهای خود در سه ماهه پایانی سال 2022 را منتشر کرده و انتظار دارد در ادامه سال با کاهش درآمد روبرو شود.

AMD در روز سه‌شنبه در گزارشی به فروش و درآمدهای فصل آخر سال 2022 اشاره کرده است. AMD توانسته از پیش‌بینی‌های وال استریت ژورنال بهتر عمل کند و به درآمد 5.6 میلیارد دلار دست پیدا نماید. سهام AMD نیز در این مدت 2 درصد افزایش ارزش داشته است.

AMD انتظار دارد در سه ماهه جاری سال 2023 به درآمد 5.3 میلیارد دلار دست پیدا کند که کاهشی 10 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال را نشان می‌دهد. باید به این نکته اشاره کرد که درآمدهای AMD در سال 2022، تا 44 درصد افزایش پیدا کرده بودند.

اینتل اصلی‌ترین رقیب AMD، سه ماهه فاجعه‌باری داشته و با کاهش 40 درصدی درآمد نسبت به مدت مشابه سال 2021 روبرو شده است. اینتل در تمامی بخش‌های PC، لپ تاپ و گیمینگ خود ضعیف عمل کرده و بیشترین رشد در بخش دیتاسنتر مشاهده می‌شود.

درآمدهای سال به سال AMD در بخش دیتاسنتر با بهبود 42 درصدی به 1.7 میلیارد دلار رسیده و درآمدهای این شرکت در بخش Embedded نیز 1868 درصد رشد داشته است. AMD علی‌رغم کاهش فروش در بخش پردازنده و کارت گرافیک، بخش دیتاسنتر را از آن خود کرده است.

فروش پردازنده AMD نسبت به سال گذشته تا 51 درصد کاهش داشته است. لیزا سو، مدیرعامل AMD انتظار دارد که بازار کامپیوتر در سال 2023 با سقوط 10 درصدی روبرو شود. باید گفت بخش گیمینگ AMD و در صدر آن کارت های گرافیک، در فصل چهارم 2022 تا 7 درصد سقوط داشته است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم