گیم فا/ به تازگی اخبار جدیدی از عنوان در دست ساخت The Sims 5 توسط سازندگان منتشر شده است که خیال طرفداران را از بابت ویژگی‌های چندنفره بازی راحت می‌کند.

اخبار جدید عنوان The Sims 5 حاکی از وجود قابلیت تجربه چندنفره در بازی است؛ با این‌حال، The Sims 5 یک اثر MMO نخواهد بود. کارگردان بازی، آقای گرنت رودیک (Grant Rodiek) در طی استریم برنامه The Sims حضور داشتند و درباره The Sims 5 که با اسم رمز Project Rene معرفی شده است، توضیحاتی دادند.

آقای رودیک در این خصوص گفت: «Project Rene یک MMO نخواهد بود. محیط بازی بین تمام بازیکنان مشترک نبوده و قرار نیست هر جایی که بخواهید بروید، پُر از بازیکنان مختلف باشد. چیزی که ما به دنبالش هستیم این است که اگر بازیکن مایل بود، بتواند از دیگر بازیکنان دعوت کند که به او بپیوندند و در هر زمانی که خواست به حالت تک‌نفره بازگردد.»

بازی The Sims 5 هم‌اکنون در مراحل ابتدایی توسعه به سر می‌برد و با وجود این‌ که طبق اخبار منتشر شده، مرحله تست بازی آغاز شده است، اما کارگردان بازی اعتقاد دارد سال‌ها با انتشار آن فاصله داریم.

همچنین، این عنوان قرار است از قابلیت کراس-پلتفرم (cross-platform) با تلفن‌های همراه بهره ببرد که نگرانی‌های زیادی را برای طرفداران به همراه داشته است. با این‌حال طبق اعلام آقای رودیک، نسخه رایانه‌های شخصی تحت‌الشعاع تلفن‌های همراه قرار نخواهد گرفت.

آقای رودیک در ادامه افزود: «نسخه رایانه‌های شخصی به مانند گذشته بهترین تجربه را برای طرفداران به ارمغان خواهد آورد. با این‌حال تجربه بازی روی تلفن‌های همراه، حس متفاوتی برای بازیکنان خواهد داشت.»

طبق اعلام کارگردان بازی، بزرگترین چالشی که آن‌ها در طول توسعه بازی با آن مواجه هستند، ایجاد تعادل بین دو نسخه رایانه‌ شخصی و تلفن همراه است. با این‌حال، هر دو نسخه بازی محتوای یکسانی خواهند داشت و برای تجربه نسخه رایانه شخصی و تلفن همراه، نیازی به ساخت دو شخصیت یا سیمز (sims) متفاوت نخواهید داشت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم