گیم فا/ با اعلام استودیوی فریکشنال گیمز (Frictional Games)، تاریخ انتشار بازی Amnesia: The Bunker تاخیر خورد و به روز 26 اردیبهشت 1402 (16 مه 2023) موکول گردید.
 
استودیوی فریکشنال گیمز تایید کرد که تاریخ انتشار عنوان ترسناک و روانشناختی Amnesia: The Bunker به تعویق افتاده است. در حال حاضر این بازی به جای مارس 2023، در تاریخ 26 اردیبهشت 1402 (16 مه 2023) روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس در دسترس قرار می‌گیرد. توسعه‌دهنده در توییتر اعلام کرد که در این زمستان، چند نفر از کارکنان به بیماری مبتلا شده‌اند و این موضوع بر روند توسعه‌ی بازی تاثیر گذاشته است.

استودیوی فریکشنال گیمز در ادامه توضیح داد: «زمستان سختی با بروز تعداد زیادی بیماری داشتیم که بر توسعه، تاثیر گذاشته است. ما تیم کوچکی هستیم و این اتفاقات به شدت بر تولید تأثیر می‌گذارند. برای ما مهم است که بازی را با رعایت انصاف توسعه دهیم و با توجه به این توقف‌ها در روند تولید، مایل نیستیم محصول نهایی را با عجله منتشر کنیم. تیم سخت کار می‌کند تا The Bunker را به بهترین شکل ممکن بسازد و چند هفته زمان بیشتر، فرصت کافی برای رقم زدن تفاوت لازم را ایجاد خواهد کرد.»

داستان بازی Amnesia: The Bunker در طول جنگ جهانی اول از دیدگاه یک سرباز فرانسوی به نام هنری کلمنت (Henri Clement) روایت می‌شود. کلمنت که از بیماری فراموشی رنج می‌برد، در یک پناهگاه نظامی متروکه گیر افتاده و به نظر می‌رسد یک موجود اهریمنی و گرسنه هم در آن‌جا حضور دارد. حال این سرباز باید برای زنده ماندن از عقل خود برای حل معماها استفاده کند و با کاوش در محیط و راهروهای این پناهگاه، منابع لازم برای زنده ماندن را جمع‌آوری نماید.

علاوه بر حضور این موجود ترسناک که مدام در تعقیب بازیکنان خواهد بود، بازیکنان در مسیر خود با انواع تله و تهدیدهای دیگر روبرو خواهند شد. برخلاف بازی‌های قبلی این سری، Amnesia: The Bunker رویکردی سندباکس به همراه گیم‌پلی واکنشی و سریع را ارائه می‌دهد.

سازندگان اعلام کرده‌اند که نه تنها موجود اهریمنی بازی می‌تواند رفتار خود را با عملکرد بازیکنان تطبیق دهد، بلکه منابع و تهدیدهای قرار گرفته در محیط نیز با هر تجربه‌ی بازی متفاوت خواهند بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم