ترنجی/ در حالی که تنها ۴ روز از خبر آپدیت MIUI 14 پوکو X3 Pro می‌گذرد، به گزارش کاربران ترنجی آپدیت اندروید ۱۳ شیائومی پوکو ایکس ۳ پرو با MIUI 14 در ایران رسما ارائه شده است. شیائومی Poco X3 Pro یکی دستگاه‌های بسیار پرفروش در بازار ایران است و به نظر می‌رسد که به زودی اکثر کاربران باید نوتیفیکیشن آپدیت OTA آن را دریافت کنند.

آپدیت اندروید ۱۳ شیائومی پوکو ایکس ۳ پرو
طبق گزارش یکی از کاربران ترنجی، آپدیت MIUI 14 پوکو X3 Pro به صورت OTA برای ایشان ارائه شده است. با توجه به نحوه ارائه این آپدیت که به صورت OTA است انتظار داریم آپدیت مذکور طی هفته‌های آتی به تعداد بیشتری از کاربران برسد.

طبق گفته ایشان این آپدیت حجمی حدود ۳.۶ گیگابایت دارد. پس از انجام آپدیت، رابط کاربری MIUI 14 شیائومی روی دستگاه خواهد نشست. آپدیت این رابط کاربری برای Poco X3 Pro بر مبنای اندروید ۱۳ است. وصله امنیتی اندروید همراه با آن مربوط به ماه ژانویه ۲۰۲۳ می شود.

در اسکرین شات زیر می‌توانید وضعیت پس از آپدیت دستگاه را ببینید:


آپدیت اندروید ۱۳ شیائومی پوکو ایکس ۳ پرو

رابط کاربری جدید شیائومی که با نام می‌یوآی ۱۴ شناخته می‌شود با تمرکز روی بهینه‌سازی و عملکرد بهتر عرضه می شود.

شیائومی رابط کاربری مبتنی‌بر اندروید 13 را با طرح‌بندی بر اساس مجموعه‌ای از اشکال شامل آیکون‌های دایره و کپسولی بازسازی کرده است. همچنین محتویات صفحه اصلی را می‌توان بر اساس بهترین تناسب به هر تعداد از آن‌ها دسته‌بندی کرد که در این مورد، شباهت فراوانی به رابط اخصاصی ویوو مخصوص کشور چین یعنی OriginOS دارد.

بخشی از ارتقاهای جدید مرتبط با حریم خصوصی و امنیت شیائومی به MIUI 14 حول محور نگه‌داشتن محتویات بر روی دستگاه و نه در فضای ابری برای حدود 30 “سناریوی سیستمی” است که ظاهراً شامل عملکردهای OCR رقیب iOS نیز می‌شود. شیائومی همچنین ادعا می‌کند که چندین گواهینامه مرتبط را برای یکپارچگی داده‌ها در این فرآیند کسب کرده است.

در حال حاضر آپدیت اندروید ۱۳ پوکو F4 و شیائومی 11T با MIUI 14 هم رسما عرضه شده است.

شما Poco X3 Pro دارید؟ آیا آپدیت MIUI 14 شیائومی را دریافت کردید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم