پارسی‌گیم/ کال آف دیوتی وارزون موبایل بازی جدید شرکت اکتیویژن برای گوشی‌های اندروید و iOS است. این بازی قرار است که به پرچم‌دار موبایل کال آف دیوتی تبدیل شود و تجربه‌ای همه‌جانبه ارائه دهد. معاون ارشد اکتیویژن و مدیر استودیوهای موبایل این شرکت در ویدیو تازه‌ای از پیشرفت روند تولید بازی گفته است و می‌گوید که نسخه آزمایشی به‌زودی در دسترس کشورهای بیشتری قرار می‌گیرد.

کریس پلامر در مورد نسخه آزمایشی Warzone Mobile می‌گوید که هدف آن‌ها از این کار، بهبود بازی بر اساس نظر و بازخورد بازی‌کنان است. آن‌ها می‌خواهند با این کار برای انتشار جهانی بازی آماده شوند و در بازارهای بزرگ به رقابت بپردازند. چنین مسئله‌ای باعث شده تا امکان انتشار نسخه آزمایشی برای کشورهای بزرگ مانند ایالات‌متحده آمریکا و هند وجود نداشته باشد. گیمرهای این کشورها در مرحله آخر و انتشار می‌توانند از بازی لذت ببرند.

معاون ارشد اکتیویژن در ادامه گفت که آن‌ها همچنان در حال تولید بازی و رفع باگ و بهینه‌سازی هستند. البته تولید بازی یک قدم پیشرفت کرده و آن‌ها آماده پذیرای بازی‌کنان بیشتری هستند. قرار است ظرفیت سرورها برای پشتیبانی از چند کشور جدید افزایش پیدا کند. پلامر می‌گوید که چند کشور اروپایی و چند کشور در آمریکای جنوبی به فهرست آن‌ها اضافه می‌شود. وی تاریخ مشخصی برای این کار اعلام نکرد. همچنین تاریخ انتشار رسمی بازی نیز مشخص نیست و او می‌گوید که به هیچ شایعه‌ای باور نکنید. به نظر می‌رسد که تولید بازی هنوز به مرحله نهایی نرسیده است.

میزان پیشرفت تولید وارزون موبایل
اکتیویژن در حال حاضر روی بهینه‌سازی و پایداری بازی کار می‌کند. گیم‌پلی بازی همچنان در حال اصلاح و بهبود است. معاون ارشد اکتیویژن می‌گوید که بازخوردهای بازی‌کنان اهمیت زیادی دارند و آن‌ها به دقت به این بازخوردها گوش می‌دهند. هدف نهایی آن‌ها ارائه تجربه‌ای سالم و بدون ایراد است. در صورتی که بازی را تجربه کرده باشید، می‌دانید که هنوز اکثر بافت‌های گرافیکی اضافه نشده‌اند و نسخه آزمایشی حالت یک بازی ساده و پر ایراد را دارد. برای نمونه هنوز نقشه کامل طراحی نشده است و قرار است که این ویژگی به‌زودی اضافه شود.

زمان بارگذاری یکی از ایرادهای مهم بازی است. اجرای بازی در حال حاضر وقت زیادی می‌گیرد و مدیر استودیو، حل این مشکل را به اولویت اول تبدیل کرده است. شرکت مایکروسافت در پاسخ به قانون‌گذاران بریتانیایی تعطیلی کال آف دیوتی موبایل نوشته بود و اینکه وارزون موبایل به‌آرامی جایگزین می‌شود. اکتیویژن به طرفداران در مورد ادامه پشتیبانی از Call of Duty Mobile اطمینان خاطر داد و نوشت که این بازی همچنان پشتیبانی خواهد شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم