شهر سخت افزار/ بر اساس جدیدترین خبرها، اخیراً اداره گمرک چین تعداد زیادی درایو SSD که در یک اسکوتر برقی جاساز شده بود را پیش از عبور از مرز‌های چین توقیف کرد. در ادامه این مطلب بیشتر به جزئیات این خبر عجیب می‌پردازیم.

طبق گزارش‌های منتشر شده، اخیراً در ایست بازرسی «کینگمائو»، افسران چینی به لطف اشعه ایکس متوجه یک اسکوتر برقی غیرمعمول شدند. بازرسان در بررسی‌های بیشتر متوجه شدند بخش جلویی این اسکوتر دارای محفظه‌ای مخفی است که تعداد زیادی درایو NVMe SSD در آن مخفی شده است.قاچاق SSD با اسکوتر در چین !
با استناد بر گزارش‌های جدید، اخیراً تعداد 84 درایو SSD درون یک اسکوتر برقی مدل Yadea KS در هنگام عبور از مرزهای کشور چین پیدا شده است. اینطور که پیداست فردی ناشناس بسته بزرگی از SSD های کینگستون را در فضای خالی میله فرمان این اسکوتر جاساز کرده است.

افسران گمرک به خوبی از روش های معمول قاچاقچیان که معمولا بسته‌ها را در محفظه باتری لوازم الکتریکی مخفی می‌کنند، آگاه هستند. اما این شخص روش متفاوتی را برای قاچاق در نظر داشت و تصمیم گرفت SSD های NVMe که طراحی نازک و مستطیل‌شکلی دارند را در فضای خالی میله‌ی جلویی اسکوتر پنهان کند. هرچند این ایده خارق‌العاده بود و در صورت موفقیت سود خوبی برای وی به همراه می‌داشت، اما تشخیص آن از طریق اشعه ایکس نیز بسیار آسان بود.در چند سال گذشته نیز داستان‌های بسیاری مبنی بر تلاش افراد متعدد برای قاچاق صدها CPU اینتل از گمرک چین منتشر شده است. در برخی موارد، قاچاقچیان این پردازنده‌ها به دور بدن خود پیچیده و وارد کشور چین می‌شدند. در بعضی از این تلاش‌ها، ارزش کالاهای قاچاق حتی از 120 هزار دلار هم فراتر می‌رفت. این تلاش اخیر نیز، نبوغ قاچاقچیانی را نشان می‌دهد که از کوچک‌ شدن قطعات کامپیوتری با پیشرفت صنعت به نفع خود سوء استفاده می‌کنند.

نظر شما در مورد قاچاق درایوهای NVMe SSD در یک اسکوتر برقی چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم