گجت نیوز/ در این مطلب، سراغ ویدئو مقایسه عملکرد دو گوشی پرطرفدار از دو برند سامسونگ و اپل رفته‌ایم. مقایسه سرعت گلکسی اس ۲۳ پلاس و آیفون ۱۴ پرو مکس نشان می‌دهد با وجود تفاوت قیمت، این دو مدل رقابت نزدیکی دارند.

سامسونگ توانست با معرفی گوشی های سری گلکسی اس ۲۳، دوباره به ترند اول دنیای گوشی‌های هوشمند تبدیل شود. با این که گلکسی اس ۲۳ اولترا میان رقبای اندرویدی‌اش تقریبا بی‌رقیب است اما همچنان باید برای اثبات بهترین بودن، با رقبای آمریکایی‌اش از برند اپل پنجه در پنجه شود.

ویدئویی که در پایین می‌بینید، مقایسه سرعت دو گوشی گلکسی اس ۲۳ پلاس سامسونگ و آیفون ۱۴ پرو مکس اپل است. هر چند گوشی S23 پلاس سامسونگ از نظر قیمتی با رقیب قلدرش فاصله دارد اما می‌تواند عملکرد قابل دفاعی داشته باشد.
همان طور که انتظار داشتیم، پرچمدار قدرتمند اپل در تست سرعت باز کردن برنامه‌ها و بازی‌ها، بهتر از دومین گوشی قدرتمند امسال سامسونگ عمل می‌کند. تفاوت میان این دو گوشی، در زمان باز کردن برنامه‌های کاربردی معمولی خیلی زیاد نیست اما وقتی نوبت به باز کردن بازی‌ها می‌رسد، اس ۲۳ پلاس سامسونگ پشت سر آیفون ۱۴ پرو مکس اپل جای می‌گیرد.


وقتی در نبرد با آیفون ۱۴ پرو مکس، رم گلکسی اس ۲۳ پلاس، ناجی سامسونگ می‌شود!
هر چند گلکسی اس ۲۳ پلاس سامسونگ در تست سرعت در برابر آیفون ۱۴ پرو مکس (در اکثر موارد) شکست می‌خورد اما به لطف حافظه رم بالاترش، می‌تواند در پایان این بررسی ویدئویی موفق ظاهر شود.

گوشی پرچمدار کره‌ای‌ها با وجود سرعت پایین‌تر در لانچ کردن اپ‌ها و بازی‌ها، در باز نگه داشتن آن‌ها در حافظه رم عملکرد بهتری دارد و می‌تواند در موارد زیادی بهتر از گوشی iPhone 14 Pro Max ظاهر شود. با این حال خبر بد برای طرفداران سامسونگ این است که این مورد در تمام برنامه‌ها صدق نمی‌کند و اس ۲۳ پلاس، در باز کردن دوباره برخی از برنامه‌ها در برابر رقیبش لنگ می‌زند.

در هر حال موضوعی که باید به آن اعتراف کنیم این است که ویدئو مقایسه‌ای که در بالا دیدید، خیلی عادلانه نیست! تفاوت قیمتی میان این دو مدل گوشی قدرتمند قابل توجه است و S23 پلاس برعکس ۱۴ پرو مکس، قدرتمندترین گوشی برند خود نیست.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم