زومیت/ توییتر از فردا، ۱ فروردین ۱۴۰۲، ویژگی احراز هویت دوعاملی ازطریق پیامک را برای حساب‌های کاربری رایگان غیرفعال خواهد کرد.
تبلیغات 
 
توییتر ماه قبل اعلام کرد احراز هویت دوعاملی ازطریق پیامک را برای کاربران عادی غیرفعال خواهد کرد و درواقع قصد دارد برای ارائه‌ی این ویژگی هزینه دریافت کند. این تغییر از فردا یعنی اولین روز سال ۱۴۰۲ اجرایی خواهد شد.

به‌نوشته‌ی 9to5Mac، توییتر از فردا احراز هویت دوعاملی ازطریق پیامک را در حساب‌های رایگان غیرفعال خواهد کرد و این ویژگی فقط دردسترس مشترکان سرویس توییتر Blue خواهد بود. این یعنی امنیت تعداد زیادی از حساب‌های کاربران این شبکه‌ی اجتماعی از فردا کاهش خواهد یافت؛ مگر اینکه این افراد از روش‌های دیگر استفاده کنند یا با پرداخت ۸ دلار مشترک سرویس Blue شوند.


اکنون درصورتی‌که از احراز هویت دوعاملی پیامکی توییتر استفاده می‌کنید، چند گزینه پیش روی شما است:

هیچ کاری انجام ندهید و توییر از فردا این ویژگی را روی حساب شما غیرفعال خواهد کرد.
از برنامه‌هایی مثل Google Authenticator ،‌1Password و... استفاده کنید.
مشترک سرویس توییتر Blue شوید که هزینه‌ی آن ۸ دلار در ماه است.

توصیه می‌کنیم از روش دوم استفاده کنید؛ زیرا این گزینه هزینه‌ای ندارد و امنیت آن نیز بسیار زیاد است. ناگفته نماند سرویس‌هایی مثل Google Authenticator امنیت بیشتری از روش احراز هویت دوعاملی پیامکی دارند.

برای تغییر تنظیمات احراز هویت دوعاملی توییتر تنظیمات حساب کاربری خود را باز کنید و سپس وارد بخش Security and Account Access شوید. در این بخش، گزینه‌های مختلفی برای استفاده از روش‌های احرازهویت دوعاملی دراختیار شما خواهد بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم