دیجیاتو/ سر مجهز به سنسور Digit درک اقدامات آن را ساده‌تر می‌کند، زیرا چشمان آن اطلاعات مفیدی مانند تغییر جهت و اقدامات دیگر نمایش می‌دهد.

Agility Robotics از نسل بعدی ربات دوپا خود رونمایی کرد که با پیشرفت‌های قابل‌توجهی همراه شده است، یعنی سر استوانه‌ای شکل و دو چشم LED متحرک. این شرکت در بیانیه مطبوعاتی خود توضیح داد که این تغییرات را برای خود که Digit نام دارد با هدف بهبود «تعامل ارتباط بین ربات و انسان‌ها» اعمال کرده است.

Agility Robotics اولین بار در سال 2020 از Digit رونمایی کرد که در آن زمان این ربات بدون سر بود و برای طیف گسترده‌ای از صنایع مانند لجستیک، بازرسی صنعتی و حضور از دور کاربرد داشت. از جمله نکات قابل توجه ربات این است که فضایی هم اندازه با انسان را اشغال می‌کند و به همین دلیل است که قد آن 175 سانتی‌متر است و روی دو پا راه می‌رود.

با این حال، Digit اکنون تغییرات جدیدی دریافت کرده که صرفاً جنبه زیبایی ندارند. سخنگوی شرکت به TechCrunch توضیح می‌دهد که سر مجهز به سنسور آن اکنون درک اقدامات Digit را برای انسان ساده‌تر می‌کند، زیرا چشمان آن اطلاعات مفیدی مانند تغییر جهت و اقدامات دیگر را در حین کار نمایش می‌دهد.

همچنین با برخی از افکت‌ها، بازطراحی‌ها و دست‌ها همراه شده که برداشتن ظروف پلاستیکی مورد استفاده در انبارها را آسان‌تر می‌کند.

با این وجود، در حال حاضر قابلیت‌های Digit نسبتاً محدود باقی مانده است. در حالی که این ربات می‌تواند راه برود، روی لبه‌ها حضور داشته باشد، خم شود و کارهای ساده دیگری را انجام دهد، وظیفه اصلی آن برداشتن و گذاشتن اجسام مختلف با وزن حداکثر 15 کیلوگرم است. می‌توانید در ویدیو زیر قابلیت‌های ربات را مشاهده کنید که در آن Digit به سمت قفسه می‌رود، سطل زباله را برمی‌دارد و سپس آن را روی تسمه نقاله قرار می‌دهد.

قابلیت‌های ربات دوپا Digit
هنوز مشخص نیست شرکت‌هایی که به دنبال دسترسی و استفاده از این ربات هستند، چقدر باید هزینه کنند، اما Agility Robotics در حال راه‌اندازی برنامه تجاری خود با نام Agility Partner Program است که فرصتی انحصاری برای شرکت‌های دیگر قرار می‌دهد تا بتوانند از مهارت‌ها و توانایی‌های Digit استفاده کنند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم