شهر سخت افزار/ در روزهای اخیر شایعاتی از تلاش شیائومی برای ساخت یک سیستم عامل جدید خبر داده‌اند. به تازگی در شبکه‌های اجتماعی اسکرین شات هایی در این زمینه منتشر شده که لوگوی این سیستم عامل یعنی MIOS را دارند. در ادامه مطلب به سیستم عامل شیائومی بیشتر می‌پردازیم.

به نظر می‌رسد که شیائومی به عنوان یکی از برترین شرکت‌های سازنده گوشی هوشمند در تلاش است تا سیستم عامل MIOS را جایگزین رابط کاربری MIUI نماید. شایعات در این مورد البته به یک دهه قبل برمی‌گردند و اکنون با انتشار نشانه‌هایی جدید شدت گرفته‌اند. 

سیستم عامل MIOS شیائومی

با این وجود در سال‌های گذشته گوشی‌های شیائومی با رابط کاربری MIUI وارد میدان شده‌اند و احتمالاً مقامات شیائومی علاقه‌ای به ساخت یک سیستم عامل اختصاصی در این مدت نداشته‌اند. حال به نظر می‌رسد نظر شرکت چینی تغییر کرده و بر اساس برخی از اسکرین شات های منتشر شده، سیستم عامل MIOS شیائومی در مراحل اولیه ساخت قرار دارد.

نسخه آلفای سیستم عامل شیائومی طبق داده‌های منتشر شده، برای اولین بار در آخرین ماه‌های سال 2022 برای تست در دسترس قرار گرفته و پیش از این خبری از آن نبوده است. هرچند اطلاعاتی از سیستم عامل MIOS شیائومی منتشر نشده، انتظار داریم که این سیستم عامل مانند مواردی چون HarmonyOS هواوی نه یک سیستم عامل مجزا، بلکه مبتنی بر اندروید باشد.


با این وجود باید دید شیائومی چه تغییراتی را نسبت به اندروید ایجاد خواهد کرد. با این حال در ماه‌های آینده احتمالاً اطلاعاتی بیشتر در این زمینه منتشر خواهد شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم