زومجی/ به‌ تازگی مشخص شده که بازیکنان برای ۱۰۰ درصد کردن بازی Final Fantasy 16 به ۷۰ الی ۸۰ ساعت زمان نیاز دارند.

چندی پیش نائوکی یوشیدا و هیروشی تاکای، به‌ترتیب تهیه کننده و کارگردان Final Fantasy 16، مصاحبه‌ای را با مجله فامیتسو انجام داده و در جریان آن اطلاعات مختلفی منتشر شد. برای مثال، می‌دانیم که برای کامل کردن بخش داستانی این بازی و بدون اینکه به‌سراغ محتوای اضافه‌ای بروید، تقریبا به ۳۵ ساعت زمان نیاز دارید. این در حالی است که یوشیدا اعلام کرده تیم سازنده در ابتدا قصد داشته که هدف خود را روی ۲۰ ساعت قرار داهد، اما با پیش‌روی در پروسه ساخت و اضافه شدن محتویات مختلف، زمان تمام کردن داستان اصلی به ۳۵ ساعت رسیده است.

این در حالی است که نائوکی یوشیدا و هیروشی تاکای در مورد زمان مورد نیاز برای ۱۰۰ درصد کردن بازی هم صحبت کرده‌اند. کاربرانی که به کامل کردن جهان بازی علاقه‌مند هستند، به ۷۰ الی ۸۰ ساعت زمان نیاز دارند تا فاینال فانتزی ۱۶ را ۱۰۰ درصد کنند. همچنین تاکای اعلام کرده که این نسخه دارای یک لیدربرد است تا بازیکنان سراسر جهان بتوانند با یکدیگر رقابت کنند.

از دیگر اخبار حول Final Fantasy 16 هم می‌توان‌به موتور ساخت بازی اشاره کرد. اسکوئر انیکس درگذشته اعلام کرده بود که نسخه شانزدهم با موتور گرافیکی لومینوس یا آنریل انجین ساخته نمی‌شود و اطلاعات دقیقی هم از موتور گرافیکی بازی در دسترس قرار نگرفته است. ازطرفی، یوشیدا گفته بود که کاربران در طول تجربه خود ۱۰۰ ساعت میان‌پرده سینمایی را تماشا خواهند کرد.


گفتنی است که بازی Final Fantasy XVI در تاریخ یک تیر ماه (۲۲ ژوئن) برای پلی استیشن 5 عرضه می‌شود.

نظر شما کاربران گرامی دراین‌باره چیست؟ 

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم