گیم فا/ استودیوی نایت‌دایو (Nightdive Studios) که روی ریمستر و ریمیک بازی‌های قدیمی تمرکز دارد در حال حاضر مشغول کار روی System Shock Remake است. این استودیو قرار است در معامله‌ای به ارزش ۲۰ میلیون دلار توسط آتاری خریداری شود.

استودیوی نایت‌دایو که به خاطر کار کردن روی چندین ریمستر و ریمیک شهرت دارد ظاهرا توسط آتاری خریداری خواهد شد. این معامله در ابتدا ۱۰ میلیون دلار ارزش خواهد داشت که به صورت نقدی و هم‌چنین سهام شرکت آتاری پرداخت خواهد شد. به علاوه ۱۰ میلیون دلار دیگر هم در طول سه سال آینده و با توجه به عملکرد مالی استودیوی نایت‌دایو به آن پرداخت خواهد شد. طبق تایید رسمی این معامله تا ماه آینده نهایی خواهد شد.

مدیر عامل آتاری یعنی وید روزن (Wade Rosen) در این باره گفته است: «تخصص ثابت شده و سابقه‌ی نایت‌دایو در آوردن آیپی‌های رترو به بازار کنونی به خوبی با استراتژی آتاری هم‌خوانی دارد و من معتقدم که ترکیبی از استعداد، فناوری و پورتفولیوی آن‌ها به موفقیت آتاری در آینده کمک خواهد کرد.»

مدیران نایت دایو یعنی لری کوپرمن (Larry Kuperman) و استفن کیک (Stephen Kick) هم در این باره گفتند: «نایت‌دایو و آتاری سابقه‌ی طولانی مدتی در کار کردن با یکدیگر دارند و ما می‌دانیم که آتاری در عشق و علاقه‌ی ما به بازی‌های رترو و تولید ریمسترهای با کیفیت سهیم است. از آن جایی که ما به دنبال رشد و گسترش توانایی‌های خود هستیم، هیچ شریک بهتری از آتاری برای انجام این کار وجود ندارد.»

استودیوی نایت‌دایو که حدود یک دهه پیش و در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد به خاطر ریمستر کردن چندین بازی کلاسیک به شهرت رسیده است. در کاتالوگ این استودیو نام‌هایی از جمله System Shock، System Shock 2 ،Doom 64 ،Quake و Turok: Dinosaur Hunter به چشم می‌خورد.

گفتنی است که این استودیو در حال حاضر مشغول کار روی یک ریمیک کامل از بازی System Shock است که در تاریخ ۳۰ مه ۲۰۲۳ (۹ خرداد ۱۴۰۲) برای پلتفرم PC منتشر خواهد شد. نسخه‌های کنسولی هم در تاریخ نامشخصی فرا خواهند رسید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم