شهر سخت افزار/ اینتل هرساله با عرضه نسل جدید از پردازنده‌های دسکتاپ یا موبایل خود نسخه‌ای ارتقا یافته از آن‌ها تحت سری vPro را هم عرضه می‌کند. این قاعده برای پردازنده‌های نسل سیزدهمی Raptor Lake نیز برقرار است و امروز شاهد رونمایی از پردازنده‌های vPro این سری بودیم. این پردازنده‌ها نیز به نسل جدیدی از قابلیت‌های امنیتی در رده سخت افزار مجهز هستند.

شرکت‌های بزرگ تولید کننده پردازنده همچون اینتل و AMD در کنار برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزارها هر روزه در تلاش هستند که با افزایش امنیت محصولات خود امکان دسترسی هکرها به سیستم و اطلاعات کاربران را محدود‌تر کنند. پلتفرم امنیتی اینتل برای پردازنده‌های دسکتاپ که آن را با عنوان vPro می‌شناسیم قابلیت جدیدی نیست اما با گسترش بدافزارها و باج افزارها، این شرکت نیز مشغول توسعه و تجهیز پردازنده‌های خود به آن است تا رده جدیدی از امنیت را در دسترس کاربران قرار دهد.

همچون سال‌های گذشته که عرضه پردازنده‌های نسل جدید اینتل با معرفی و تجهیز پلتفرم vPro به آن‌ها همراه بود، امسال نیز شاهد عرضه پردازنده‌های سیزدهمی vPro هستیم. اینتل این پردازند‌ه‌های خود را به رده جدیدی از قابلیت‌های امنیتی در رده سخت افزار مجهز کرده است تا از اطلاعات و سیستم‌های کاربران در برابر افراد غیرمجاز محافظت بیشتری صورت بگیرد.

بنا به گفته اینتل پردازنده‌های نسل سیزدهمی vPro به قابلیت تازه‌ای با عنوان Ready for Refresh مجهز هستند که به کاربران خود اجازه می‌دهد در سال‌های آینده و در صورت نیاز به ارتقای سیستم خود هزینه کمتری را پرداخت کنند. از میان دیگر قابلیت‌های مهم این پردازنده‌ها می‌توان به ارتقای فناوری Threat Detection اینتل اشاره کرد که اکنون با 93 درصد بازدهی بیشتر می‌تواند به صورت زنده حملات صورت گرفته توسط باج افزارها را شناسایی و دفع کند.

اینتل همچنین مدعی است که به لطف پردازنده‌های نسل سیزدهمی vPro امکان مهاجرت از ویندوز 10 به ویندوز 11 به سادگی وجود خواهد داشت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم