گیم فا/ بنا بر گزارش‌های جدید منتشرشده، سونی قصد دارد در نخستین روز از ماه آوریل (۱۲ فروردین) قیمت کنسول پلی استیشن ۵ را در بازار کشور هند به مدتی محدود کاهش بدهد.
 
این شرکت در انتهای سال ۲۰۲۲ قیمت این کنسول را افزایش داده و دلیل این کار را شرایط بازار در آن زمان عنوان کرده بود. جزئیات این گزارش که شخصی به نام ریشی الوانی (Rishi Alwani) منتشرش کرده است، از این قرار است که قیمت تمامی مدل‌های پلی استیشن ۵ در هند به میزان ۵۰۰۰ روپیه (معادل ۶۰.۸۳ دلار) کاهش پیدا می‌کند. اگر این اتفاق رخ بدهد، قیمت مدل دیسک‌خور به ۴۹۹۹۰ روپیه (معادل ۶۰۸.۱۳ دلار) و قیمت مدل دیجیتالی آن به ۳۹۹۹۰ روپیه (معادل ۴۸۶.۴۸ دلار) می‌رسد.

همچنین، این کاهش قیمت مقطعی خواهد بود و در این زمان بازی‌ها نیز تخفیف می‌خورند. باندل God of War Ragnarok این کنسول هم با بهای ۵۴۹۹۰ روپیه (معادل ۶۶۸.۹ دلار) فروخته خواهد شد.

این کاهش قیمت مشتریان زیادی را جذب خواهد کرد. به گفته‌ی شخص یادشده، سونی تاریخ پایان این تخفیف‌ها را اعلام نکرده است. بازار کنسول‌های بازی در هند رونق گرفته است و به ادعای این گزارش، سونی حدود ۲۰۰۰۰ دستگاه پلی استیشن ۵ را امسال به هند صادر کرده است؛ نکته‌ای که نشان از محبوبیت بالای این کنسول دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم