گیم فا/ با اعلام حساب رسمی شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) در توییتر، روند توسعه بازی موردانتظار Final Fantasy 16 به پایان رسیده است.

شرکت اسکوئر انیکس در هفته‌های گذشته جزئیات زیادی از بازی موردانتظار Final Fantasy 16 را با هواداران به اشتراک گذاشته است و در این میان بارها توسط سازندگان تایید شد که این عنوان در مراحل پایانی توسعه قرار دارد. همچنین اسکوئر انیکس تاکید کرده بود که زمان عرضه این بازی به هیچ عنوان با تاخیر مواجه نخواهد شد و طرفداران نیازی به نگرانی در این مورد ندارند.

حال این توسعه‌دهنده ژاپنی در حساب توییتر خود اعلام کرد که روند توسعه‌ی بازی Final Fantasy 16 به اتمام رسیده و گلد شده است. این بدان معنا خواهد بود که فرآیند اصلی تولید این بازی تمام شده و نسخه اصلی آن هم‌اکنون آماده ارسال به فروشگاه‌های دیجیتالی و نصب روی دیسک‌ها خواهد بود. در ادامه تیم سازنده در زمان باقی‌مانده تا انتشار، فرصت دارد کار روی بازی را ادامه دهد و به رفع اشکال و بهینه‌سازی آن بپردازد تا تمام این بهبودها را در قالب به‌روزرسانی قبل عرضه یا روز اول انتشار در دسترس بازیکنان قرار دهد.

شرکت اسکوئر انیکس اخیرا تریلرهای جدیدی از بازی Final Fantasy 16 را به نمایش گذاشته است که در آن شاهد مناطق مختلف جهان، گیم‌پلی اکتشاف و مبارزات با باس‌ها بودیم.

این بازی قرار است در تاریخ ۱ تیر ۱۴۰۲ (۲۲ ژوئن ۲۰۲۳) به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۵ عرضه شود. حدود چند هفته قبل از انتشار، یک نسخه‌ دمو از این بازی در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت.

شرکت اسکوئر انیکس برای عرضه این بازی روی پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز برنامه دارد اما آن‌ را بلافاصله بعد از اتمام ۶ ماه انحصاری بودن روی پلی استیشن ۵ منتشر نخواهد کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم