شهر سخت افزار/ شیائومی اخیراً لیست گوشی‌های هوشمندی که به مرحله پایان پشتیبانی (EOS) رسیده‌اند را به‌روزرسانی کرده و این بار پنج مدل از گوشی‌های سری نوت را به آن اضافه کرده است.

طبق تازه‌ترین به‌روزرسانی این لیست، شیائومی تصمیم گرفته پشتیبانی از گوشی‌های هوشمند شیائومی می نوت ۱۰ لایت (Mi Note 10 Lite)، ردمی نوت ۹ پرو (Redmi Note 9 Pro)، ردمی نوت ۹ اس (Redmi Note 9S)، ردمی نوت ۹ اس پرو (Redmi Note 9S Pro) و در نهایت ردمی نوت ۹ اس پرو مکس (Redmi Note 9S Pro Max) را متوقف کند.

قرار گرفتن در لیست EOS شیائومی بدان معناست که این گوشی‌ها دیگر قرار نیست هیچ به‌روزرسانی جدیدی از جمله رابط کاربری MIUI، آپدیت‌های سیستم‌عامل یا آپدیت‌های امنیتی دریافت کنند.

حتی آپدیت‌های امنیتی هم به پایان رسیدند!
به گزارش Gizchina، این مسئله ممکن است کمی نگران کننده به نظر برسد، زیرا عدم دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی جدید ممکن است منجر به آسیب‌پذیری این دستگاه‌ها در برابر نقص‌های امنیتی و سایر موارد مرتبط با آن باشند.

بر همین اساس، زمانی که یک گوشی هوشمند به لیست EOS شیائومی اضافه می‌شود، این شرکت چینی به کاربران توصیه می‌کند که آن را با یک گوشی مدل جدیدتر جایگزین کرده و خطرات و مشکلات امنیتی را به حداقل برسانند.از آنجایی که گوشی‌های یاد شده قرار نیست ویژگی‌های جدید و آپدیت‌های رفع اشکال دریافت کنند، ممکن است کاربر در بلند مدت با کاهش کیفیت تجربه کاربری نیز مواجه شود.

این اولین بار نیست که شیائومی لیست پایان پشتیبانی از محصولات خود را به‌روزرسانی می‌کند و احتمالاً آخرین بار هم نخواهد بود. شرکت‌های تولید کننده اغلب یک جدول زمانی از پیش تعیین شده برای ارائه آپدیت و پشتیبانی از محصولات خود ارائه می‌کنند. هنگامی که این جدول زمانی منقضی شود، ممکن است دیگر امکان دریافت به‌روزرسانی‌های جدید برای کاربر وجود نداشته باشد.

بر همین اساس، کاربران همواره باید مراقب وضعیت EOS گوشی‌های هوشمند خود باشند و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم