ترنجی/ از اظهارنظرهای رایج پس از انجام یک آپدیت می‌توان به تغییر وضعیت عمر باتری اشاره کرد. معمولا پس از یک آپدیت برخی احساس می‌کنند عمر باتری دستگاه کم یا زیاد شده است. این بار و با آپدیت جدید اپل، کاربران آیفون احساس می‌کنند عمر باتری موبایل آن‌ها کاهش پیدا کرده است. اگر شما هم از این دست کاربران هستید، بد نیست به واکنش اپل به گزارش افزایش مصرف باتری پس از آپدیت iOS 16.5 توجه کنید.

کاربران متعددی در توییتر درباره وضعیت متفاوت عمر باتری آیفون خود پس از آپدیت iOS 16.5 صحبت کرده‌اند.

یکی از کاربران توییتر با نام @Ismascarade در توییتی نوشت:

“iOS 16.5 برای باتری کشنده است.”

یکی دیگر از کاربران توییتر با نام @cowsmi1k نوشت:

«نمی‌دانم تصادفی است یا نه اما پس از آپدیت iOS 16.5، نه تنها عمر باتری من وحشتناک است، زمان شارژ به شدت افزایش یافته و بنا به دلایلی، باتری من به دمای بسیار بالایی می رسد، در حالی که پردازش خاصی هم انجام نمی‌شود.”

با وجود این شکایت‌ها، پاسخ اپل چیست؟
به گفته اپل بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که صبر کنید تا زمان بگذرد!

اپل می‌گوید وقتی نسخه جدیدی از iOS نصب می شود، موارد زیادی در پس زمینه اتفاق می افتد مانند اسکن مجدد عکس‌های شما با استفاده از الگوریتم‌های جدید، بهینه سازی داده‌های شما و حتی کالیبراسیون مجدد باتری گوشی شما.

همه این اقدامات انرژی باتری را مصرف می کنند و برخی از الگوریتم‌های مورد استفاده برای بهینه سازی عمر باتری باید چندین چرخه را طی کنند تا دوباره به کار خود بازگردند.

پیش از این پشتیبانی اپل توییتی را منتشر کرد که در آن نوشته شده بود:

“از اطلاع شما متشکریم! ما خوشحال می شویم کمک کنیم. طبیعی است که برنامه ها و ویژگی های شما تا 48 ساعت پس از به روز رسانی نیاز به تنظیم داشته باشند.”
پس شاید بهتر باشد چند روزی صبر کنید و امیدوار باشید که عمر باتری آیفون شما به حالت قبل بازگردد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم