شهر سخت افزار/ G.Skill در نمایشگاه کامپیوتکس 2023 از تعداد زیادی کیت حافظه رم DDR5 با قابلیت اورکلاک رونمایی کرده است. این شرکت همچنین یک کامپیوتر هرمی را نیز به نمایش گذاشته تا با استفاده از نیتروژن مایع، قابلیت‌های اورکلاکینگ خود را به رخ بکشد. با ادامه مطلب همراه ما باشید.

کامپیوتکس تنها محل ارائه محصولات تازه نیست و برخی از شرکت‌ها در غرفه‌های خود سیستم‌های کاستوم اورکلاک شده توسط خود را نیز به رخ رقبا می‌کشند. G.SKill یک سیستم با بدنه شفاف و طراحی هرمی را به نمایش گذاشته که در همکاری با ایسوس، اینتل و Elmorlabs ساخته شده است.

کری‌خوانی G.Skill با اورکلاک نیتروژن مایع

طراحی این سیستم قرار است قدرت پردازنده‌های نسل سیزدهمی اینتل در اورکلاکینگ را به نمایش بگذارد و همچنین تبلیغی برای پلتفرم Z790 و حافظه DDR5 باشد. در این سیستم یک پردازنده Core i9-13900K، مادربرد ROG Maximus Z790 Apex ایسوس و یک رم Trident Z5 RGB DDR5-8000 مورد استفاده قرار گرفته است.

با خنک کننده نیتروژن مایع، پردازنده Core i9-13900K توانسته به فرکانس 7 گیگاهرتز دست پیدا نماید و ماژول حافظه DDR5-8000 نیز رکورد 10,000 مگاترانسفر بر ثانیه را به ثبت رسانده است. البته رکورد جهانی در این زمینه 11,201 مگاترانسفر در ثانیه است و G.SKill نتوانسته از آن عبور کند.

ماژول رم و کیس جدید G.Skill در کامپیوتکس

G.Skill همچنین از سری جدید ماژول‌های حافظه رم Trident Z5 Royal Elite با طراحی زیبا رونمایی کرده است. این ماژول رم با الگوهای گریستالی و شبیه به هرم تزئین شده در رنگ نقره‌ای و طلایی به فروش می‌رسد. هنوز مشخصات این سری اعلام نشده است.

این شرکت علاوه بر حافظه رم، از کیس MD1 نیز رونمایی کرده که می‌تواند کارت گرافیک با طول تا 40 سانتی‌متر، خنک کننده پردازنده تا 17 سانتی‌متر و دو رادیاتور 360 میلی‌متری را در خود جای دهد. از دیگر محصولات غرفه G.Skill می‌توان به کولر AIO با اندازه 360 میلی‌متری اشاره کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم