زومیت/ یک مؤسسه‌ی تحقیقاتی می‌گوید تولید هر دستگاه از گلکسی S23 اولترا ۴۶۹ دلار هزینه روی دست سامسونگ می‌گذارد.
 
گلکسی S23 اولترا که کامل‌ترین گوشی سامسونگ و یکی از بهترین گوشی‌های دنیا محسوب می‌شود،‌ قیمت پایه‌ی ۱٬۱۹۹ دلار دارد؛ با این‌حال مؤسسه‌ی کانترپوینت ریسرچ می‌گوید هزینه‌ی تولید پرچمدار سامسونگ بسیار کمتر است. شرکت‌های گوشی‌ساز سیاست‌های مختلفی برای کسب سود دارند و در بین آ‌ن‌ها معمولا شیائومی حاشیه‌ی سود کمتری در نظر می‌گیرد.
 
آن‌طور که کانترپوینت می‌گوید، هزینه‌ی تأمین قطعات هر دستگاه گلکسی اس ۲۳ اولترا ۴۶۹ دلار است. سامسونگ ۳۵ درصد از هزینه‌ی تولید گلکسی S23 اولترا را به پردازنده و مودم اختصاص می‌دهد. ۳۲ درصد از هزینه به نمایشگر و دوربین ارتباط دارد، ۱۱ درصد مربوط‌به حافظه است و بدنه‌ی دستگاه هشت درصد از هزینه را به خود اختصاص می‌دهد. به‌علاوه ۱۵ درصد از هزینه‌ی تولید به «موارد دیگر» نظیر موتور ویبره و برد مدار چاپی و... مربوط است.

کانترپوینت می‌گوید هزینه‌ی ۴۶۹ دلاری شامل مونتاژ، آزمون‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و موارد این چنینی نمی‌شود. با احتساب این هزینه‌ی تولید، قیمت فروش گلکسی S23 اولترا ۱۵۳٫۸ درصد بیشتر است.

در نظر داشته باشید که سامسونگ از فروش هر گلکسی S23 اولترا ۷۳۰ دلار سود کسب نمی‌کند. در کنار هزینه‌های مربوط‌به مونتاژ، سامسونگ برای حمل‌و‌نقل و تبلیغات نیز هزینه انجام می‌دهد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم