شهر سخت افزار/ در جریان نمایشگاه کامپیوتکس 2023 اطلاعات جدیدی را درباره مینی کامپیوتر جدید ایسوس منتشر شده است. مینی کامپیوتر ExpertCenter PN65 به پردازنده نسل چهاردهمی Meteor Lake اینتل مجهز شده و در اواخر سال جاری میلادی به دست کاربران می‌رسد. جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید.

به نظر می‌آید ایسوس در حال کار بر روی یک مینی کامپیوتر جدید با نام ExpertCenter PN65 است. این محصول اولین مینی کامپیوتر مجهز به پردازنده‌های نسل چهاردهم اینتل محسوب می‌شود.

نسخه فعلی این مینی کامپیوتر (سری PN64) به پردازنده‌های Core i7-13700H و 13800H مجهز شده است. توان TDP این پردازنده‌های 45 واتی برابر 35 وات عنوان شده است. 

اما به نظر می‌آید مینی کامپیوتر ExpertCenter PN65 به پردازنده نسل چهاردهمی با توان 28 وات مجهز شده است. البته هنوز معلوم نیست که کدام پردازنده از سری H یا P یا U برای PN65 انتخاب شده است. اما تیم آبی عزم خود را جزم کرده تا مصرف انرژی PN65 را در مقایسه با نسل قبلی کاهش دهد.


همچنین PN65 از حافظه رم DDR5-5600 استفاده می‌کند که سرعت آن نسبت به نسل قبلی افزایش یافته است. علاوه بر این محصول مورد اشاره با گرافیک مجتمع Iris Xe اینتل روانه بازار خواهد شد.

پیش از این هم MSI در جریان نمایشگاه کامپیوتکس 2023 از نسل جدید لپ تاپ Prestige 16 رونمایی کرده است. این محصول اولین لپ تاپ مجهز به پردازنده‌های نسل چهاردهمی Meteor Lake اینتل لقب گرفته که تاکنون در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. در واقع  یک پردازنده 16 هسته‌ای با 22 رشته پردازشی روی این لپ تاپ قرار گرفته است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم