آی تی رسان/ واتس‌آپ روی توسعه مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید کار می‌کند و بی‌تردید این امکانات به بهبود تجربه کاربری پیام‌رسان کمک خواهند کرد. ظاهرا مولفه‌های زبان طراحی Material You به‌زودی راه خود را به اپلیکیشن واتس‌آپ باز می‌کنند.

همچنین این پلتفرم پیام‌رسان روی توسعه ویژگی اشتراک‌گذاری نمایشگر با گوشی‌های اندرویدی نیز کار می‌کند. از سوی دیگر واتس‌آپ اخیرا ویژگی ویرایش پیام را در سطح جهانی ارائه نموده است.

اکنون بر اساس آخرین اطلاعات به‌دست آمده ظاهرا تسترهای بتا واتس‌آپ سرگرم استفاده از کیبورد ایموجی بازطراحی شده هستند. همین چند روز قبل مشخص شد که واتس‌آپ، صفحه‌کلید انتخاب‌کننده ایموجی را تغییر داده و اکنون این ویژگی برای تسترهای بتا عرضه شده است.

بر اساس گزارش پایگاه WABetaInfo، جدیدترین نسخه بتا واتس‌آپ برای سیستم‌عامل اندروید دارای شماره ورژن v2.23.12.13 بوده و هم‌اکنون در فروشگاه گوگل پلی استور قابل دسترس است. این برنامه شامل کیبورد ایموجی بازطراحی شده برای تسترهای بتا است.

صفحه‌کلید ایموجی دارای زبانه‌های اختصاصی برای انتخاب ایموجی، GIF و استیکر است. این به‌روزرسانی نخستین تغییرات بزرگ در صفحه‌کلید ایموجی واتس‌آپ را به معرض نمایش می‌گذارد. با این‌حال به‌نظر می‌رسد که فرآیند عرضه به‌صورت تدریجی انجام خواهد شد؛ چرا که مشخصه مذکور هنوز در دسترس عموم تسترهای بتا قرار نگرفته است.

کیبورد ایموجی جدید واتس‌آپ، جابه‌جایی میان ایموجی‌ها، GIFها و استیکرها را بسیار آسان‌تر خواهد کرد. بدین‌ترتیب کاربران برای پیمایش در قسمت ایموجی‌ها، GIFها و استیکرها نیازی به ضربه زدن روی دکمه‌های کوچک نخواهند داشت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم