شهر سخت افزار/ دیروز برای دومین بار یک پردازنده Meteor Lake-P اینتل خود را نشان داد. این پردازنده جدید Intel Core Ultra 7 1002H نام دارد و از 16 هسته پردازشی با توانایی اجرای هم زمان 22Thread بهره می‌برد. جزئیات جالب را در ادامه بخوانید.

چندی قبل پردازنده Core Ultra 7 1003H Meteor Lake-P در پایگاه داده بنچمارک PugetBench دیده شده بود. دیروز شاهد یک مدل دیگر هستیم که Core Ultra 7 1002H نام دارد و از مدل نام گذاری یکسانی پیروی می‌کند. این پردازنده دارای 6هسته بزرگ و 10 هسته کوچک است. جالب اینکه 2 هسته بزرگ در دای SoC و شش هسته دیگر در دای Compute قرار دارند که تغییر جدیدی با پردازنده های Meteor Lake خواهد بود. از آنجایی هم که تنها هسته‌های بزرگ یا P-core قابلیت Hyper-Threading دارند، این پردازنده جمعاً قادر به اجرای هم زمان 22Thread است.

متأسفانه چیزی درباره فرکانس پردازنده‌های Meteor Lake-P نمی‌دانیم. اسکرین شات موجود فرکانس پایه 3000 مگاهرتز را نشان می‌دهد که می‌تواند دقیق نباشد. با این حال با توجه به یکسان بودن تعداد هسته‌ها، دور از انتظار نیست که مدل 1003H فرکانس بالاتری نسبت به 1002H داشته باشد.

Meteor Lake اسم رمز انتخابی اینتل برای پردازنده‌های نسل چهاردهمی این کمپانی است. نمونه‌های مورد بحث به پردازنده‌های لپ تاپ تعلق دارند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم