زومیت/ بخش بزرگی از اسناد داخلی مایکروسافت که مربوط به ایمیل‌ها و برنامه‌های آینده‌ی این شرکت می‌شود، همراه با اسناد منتشر شده توسط FTC نشت شده است.
 
کمیسیون تجارت فدرال (FTC) روز گذشته (۲۹ شهریور) اطلاعیه‌ای درباره نشت گسترده‌ی اسناد مایکروسافت صادر کرده و گفته است که مسئولیت نشت این اسناد را ندارد.

بخشی از اسناد داخلی مایکروسافت به‌همراه اسناد منتشر شده‌ی چند ماه قبل در پرونده‌ی شکایت FTC از مایکروسافت، فاش شده‌اند. به‌نظر می‌آید که این اسناد داخلی به یک فایل PDF دیگری پیوست شده و منتشر شده‌بود. پس از درز این اطلاعات، برخی افراد تصور می‌کنند که با توجه به نگرانی FTC در پرونده مایکروسافت-اکتیوژن، این اسناد به‌طور عمدی منتشر شده‌اند.

پرونده‌ی مذکور مربوط می‌شود به معامله‌ی ۶۸/۷ میلیارد دلاری مایکروسافت برای تصاحب شرکت بازی‌‌های ویدیویی اکتیویژن بیلیزارد در ژانویه‌ی ۲۰۲۲ که با مخالفت نهادهای مختلفی از جمله سازمان رقابت و بازارهای بریتانیا و کمیسیون تجارت فدرال روبرو شد.

FTC مسئول بارگذاری اطلاعات محرمانه‌ی مایکروسافت نیست.
استیون توتیلو گزارشگر بخش گیمینگ سایت Axios در توییتی از زبان داگلاس فارار، سخنگوی FTC گفته است که این نهاد مسئول بارگذاری برنامه‌های مایکروسافت در مورد بازی‌ها و کنسول‌ها در وب‌سایت دادگاه نیست.
جالب خواهد بود که ببینیم این ماجرا تا کجا ادامه پیدا می‌کند. مایکروسافت هنوز به‌صورت رسمی به‌ «نشت بزرگ» پاسخی نداده است؛ اما می‌توان تصور کرد که از افشای برنامه‌های آینده‌اش راضی نباشد. طبق اطلاعات فاش شده، به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت در سال آینده مدل تازه‌ای از کنسول ایکس باکس سری X و در سال ۲۰۲۷ نسخه‌ی تحولی دیگری از کنسول ایکس باکس را عرضه خواهد کرد. اطلاعات دیگر نشان می‌دهد که مایکروسافت و بتسدا قصد دارند نسخه‌های بازسازی‌شده از بازی‌های The Elder Scrolls IV: Oblivion و Fallout 3 را به همراه Dishonored 3، نسخه دوم بازی Ghostwire: Tokyo و دیگر بازی‌ها منتشر کنند.
اطلاعات جالب دیگر از اسناد نشت‌شده، تمایل مایکروسافت به خرید شرکت‌های نینتندو، وارنر بروس و بتسدا را در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد. فیل اسپنسر در یک ایمیل داخلی مربوط به‌همان سال می‌گوید: "من چندین بار با مدیرعامل نینتندو در مورد همکاری گسترده‌تر صحبت کرده‌ام و احساس می‌کنم که اگر هر شرکتی در ایالات متحده احتمال موفقیت در همکاری با نینتندو را داشته باشد، ما احتمالاً در بهترین وضعیت هستیم. وضعیت نامطلوب (یا مطلوب برای نینتندو) این است که نینتندو فعلا روی مقدار زیادی نقدینگی نشسته است."

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم