گجت نیوز/ شیائومی اعلام کرده است که آپدیت MIUI 14 بتا را برای 13 گوشی هوشمند خود متوقف می‌کند. اما این گوشی‌ها کدام‌اند؟
 
از آنجایی که غول فناوری شیائومی به‌تازگی سیاست انتشار بروزرسانی‌های خود را برای محصولاتش تغییر داده است، بعضی از گوشی‌های این کمپانی اکنون آپدیت‌های بیشتری نسبت به قبل دریافت خواهند کرد و برخی گوشی‌ها دیگر به‌روزرسانی نمی‌شوند.

اکنون شیائومی اعلام کرده است انتشار جدیدترین نسخه‌ی MIUI 14 را برای 13 گوشی هوشمند متوقف خواهد کرد و گوشی‌هایی که در ادامه‌ی مطلب ذکر شده‌اند باید با آپدیت MIUI 14 بتا خداحافظی کنند.

در ابتدا، شیائومی آپدیت MIUI 14 بتا را برای شش دستگاه قدیمی خود متوقف می‌کند که شامل موارد زیر است:

شیائومی 11 – Xiaomi 11
شیائومی 11 پرو – Xiaomi 11 Pro
شیائومی 11 اولترا – Xiaomi 11 Ultra
ردمی کی40اس – Redmi K40S
ردمی نوت 11T پرو – Redmi Note 11T Pro
ردمی نوت 11T پرو پلاس – Redmi Note 11T Pro+
این دستگاه‌ها دیگر آپدیت MIUI 14 بتا را پس از 23 سپتامبر 22 دریافت نخواهند کرد. با این حال، شیائومی به پشتیبانی از این دستگاه‌ها با نسخه‌های پایدار MIUI 14 و اندروید ۱۴ ادامه خواهد داد. گفتنی است که شرکت شیائومی نسخه بتا اندروید 14 را تحت رابط کاربری MIUI 14 برای سه مدل پرچمدار خود عرضه کرده است. این سه مدل نخستین محصولات این کمپانی هستند که نسخه بتای پایدار MIUI 14 را بر پایه سیستم عامل اندروید 14 دریافت می‌کنند.

علاوه‌براین، شیائومی همچنین انتشار نسخه توسعه می‌ یو آی مبتنی بر اندروید ۱۳ را برای برخی از مدل‌های جدیدتر خود به حالت تعلیق درآورده است. لیست این دستگاه‌ها عبارتند از:

شیائومی 13 اولترا – Xiaomi 13 Ultra
شیائومی 13 پرو – Xiaomi 13 Pro
شیائومی 13 – Xiaomi 13
شیائومی میکس فولد 3 – Xiaomi MIX Fold 3
شیائومی میکس فولد 2 – Xiaomi MIX Fold 2
ردمی K60 پرو – Redmi K60 Pro
ردمی کی60 – Redmi K60
هیچ یک از این دستگاه‌ها آپدیت MIUI 14 بتا را از 23 سپتامبر دریافت نمی‌کنند. با این حال، برخلاف مدل‌های بالا، شیائومی تایید کرده است که نسخه توسعه‌یافته این مدل‌ها پس از ارتقا به اندروید 14 مجددا منتشر می‌شود.

به‌روزرسانی MIUI 15 که مبتنی بر اندروید 14 است، در حال حاضر در مرحله آزمایش برای این گوشی‌های هوشمند قرار دارد و در هفته‌های آینده برای گوشی‌های هوشمند لیست شده عرضه خواهد شد.

همچنین شیائومی رسما اعلام کرده است که نسخه‌ی توسعه‌دهنگان آپدیت جدید MIUI 15 در تاریخ 13 اکتبر از سر گرفته می‌شود. برای کسانی که اطلاعی ندارند، نسخه‌ی توسعه‌دهندگان MIUI یک نسخه آزمایشی است که قبل از انتشار نسخه رسمی برای تعداد کمی از کاربران منتشر شده و برای شناسایی و رفع اشکالات و آزمایش ویژگی‌های جدید استفاده می‌شود.

نسخه توسعه نسبت به نسخه رسمی کمتر پایدار است، بنابراین برای استفاده روزمره توصیه نمی‌شود. از سوی دیگر، نسخه رسمی MIUI یک نسخه پایدار است که برای استفاده روزمره تست و بهینه شده و برای عموم مردم منتشر می‌شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم