شهر سخت افزار/ بر اساس گزارش‌های جدید، سامسونگ قابلیتی به نام Screen Hide را به رابط کاربری جدید One UI 6 خود اضافه کرده است که مصرف باتری گوشی را کاهش می‌دهد. در ادامه این خبر به بررسی قابلیت جدید «Screen Hide» می‌پردازیم. 

همانطور که می‌دانید سیستم عامل اندروید 14 در راه است و انتظار می‌رود گوگل به‌زودی بروزرسانی رسمی پایدار این سیستم عامل را برای تمام گوشی‌های واجد شرایط منتشر کند. از این رو سامسونگ نیز هم‌اکنون در حال کار بر روی رابط کاربری One UI 6 خود مبتنی بر اندروید 14 است و قصد دارد قابلیت‌های جدیدی را در اختیار کاربران محصولات گلکسی خود قرار دهد. 

به گزارش وبسایت Gizmochina، یکی از ویژگی‌های جدید سامسونگ در رابط کاربری One UI 6، قابلیتی است به نام Screen Hide که به کاربران اجازه می‌دهد در حین استفاده از یک برنامه، نمایشگر را خاموش کنند. این قابلیت می‌تواند برای صرفه جویی در عمر باتری بسیار مفید باشد. قابلیت مزبور به خصوص هنگام استفاده از برنامه های مبتنی بر صدا مانند برنامه های پخش موسیقی یا پادکست‌ها می‌تواند کاربردی واقع شود.

قابلیت Screen Hide سامسونگ

برای استفاده از قابلیت Screen Hide، کاربران ابتدا باید اپلیکیشن Good Guardians را از فروشگاه گلکسی دانلود و نصب کنند.

پس از نصب، برنامه را باز کرده و روی «Battery Guardian» کلیک کنید. سپس گزینه «Screen Hide» را باز کنید. برای افزودن ویژگی Screen Hide به پنل تنظیمات سریع، روی گزینه Add to Quick Settings Panel ضربه زده و سپس روی Add کلیک کنید. 

هنگامی که ویژگی Screen Hide به پنل Quick Settings اضافه شد، کاربران می‌توانند به راحتی هنگام استفاده از یک برنامه با باز کردن پانل Quick Settings و ضربه زدن بر روی نماد Screen Hide نمایشگر را خاموش کنند. سپس صفحه نمایش خاموش می‌شود و برنامه در پس زمینه به کار خود ادامه می‌دهد.

هنگامی که از ویژگی Screen Hide استفاده می‌شود، نمایشگر در حالت کم مصرف کار می‌کند و اطلاعات مربوط به برنامه در حال اجرا به طور خلاصه ارائه می‌شود. برای روشن کردن مجدد نمایشگر، کاربران می‌توانند به سادگی دو بار روی صفحه ضربه بزنند یا دکمه پاور را فشار دهند.

ویژگی Screen Hide در حال حاضر در نسخه بتا است و ممکن است هنگام استفاده از آن مشکلاتی ایجاد کند. با این حال، این یک ویژگی جدید امیدوارکننده است که می تواند به کاربران در افزایش عمر باتری دستگاه های سامسونگ کمک کند.

نظر شما در مورد قابلیت اسکرین هاید رابط کاربری One UI 6 سامسونگ چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم