سخت افزار/ شرکت «کپکام» (Capcom) تاریخ عرضه بازی «رزیدنت اویل دهکده» (Resident Evil Village) را برای گوشی هوشمند «آیفون 15 پرو» (Iphone 15 Pro) اعلام کرد. گفتنی است گوشی آیفون 15 پرو با بهره‌گیری از تراشه A17 Pro قادر است بازی‌های کامپیوتری نسل نهمی را با کیفیت باورنکردنی اجرا کند.

شرکت «اپل» (Apple) قصد دارد مدل‌های آیفون 15 پرو خود را به محفلی برای اجرای بازی‌های کامپیوتری تبدیل کند. این کار با استفاده از تراشه A17 Pro قابل انجام است تا جدیدترین و پیشرفته‌ترین بازی‌ها را روی گوشی اجرا کند. اگر شما اخبار مجموعه بازی‌های «رزیدنت اویل» (Resident Evil) را دنبال می‌کنید، احتمالاً می‌دانید که دو عنوان «ریمیک رزیدنت اویل 4» (Resident Evil 4 Remake) و «رزیدنت اویل 8» (Resident Evil 8/Village) قرار است برای گوشی هوشمند Iphone 15 Pro و Ipad Pro منتشر شود.

بازی Resident Evil Village همچنین به صورت آزمایشی روی مدل‌های قدرتمند گوشی آیفون 15 پرو اجرا شده تا کارشناسان از عملکرد آن روی گوشی مطلع شوند. اکنون ما متوجه شدیم که وب‌سایت Gematsu اعلام کرده بازی Resident Evil Village در تاریخ 30 اکتبر (مصادف با 8 آبان 1402) منتشر می‌شود. گفته می‌شود قیمت این بازی روی گوشی‌های هوشمند مذکور معادل 33.50 دلار و 4990 ین در دسترس خواهند بود. علاوه‌براین، قیمت خریدهای درون برنامه‌ای بازی Resident Evil 8 روی آیفون 15 پرو برابر با 13.5 دلار است.
 

ویژگی‌های نسخه آیفون 15 پرو بازی Resident Evil Village
این‌طور که به نظر می‌رسد این بازی روی گوشی‌های هوشمند جدید اپل بسیار گران است اما طرفداران قطعاً از تجربه بازی Resident Evil روی گوشی لذت خواهند برد. عنوان Resident Evil Village برای آیفون 15 پرو با عملکرد بهینه شده عرضه خواهد شد. در مورد عملکرد بازی، اپل برای نرخ فریم با HDR حدی را روی 30 فریم بر ثانیه در نظر گرفته است که به دستگاه اجازه می‌دهد عملکرد ثابتی را بدون افت فریم و تاخیر ارائه دهد. در بخش آی‌پد، این بازی تنها در iPad Air و iPad Pro با تراشه‌های M1 یا بالاتر در دسترس خواهد بود.

خبر خوب دیگر برای طرفداران سری رزیدنت اویل این است که آن‌ها می‌توانند از طریق کنترلرهای خارجی به آیفون 15 پرو متصل شوند. به عنوان مثال، کاربران قادر هستند برای انجام بازی RE Village از کنترلر «دوال‌سنس» (DualSense) استفاده کنند. همچنین اپل از بهترین خنک‌کننده‌ها برای گوشی‌های آیفون 15 پرو و پرو مکس استفاده کرده است. در پایان، شرکت Capcom هنوز از تاریخ انتشار بازی Resident Evil 4 روی گوشی‌های جدید Apple رونمایی نکرده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم