شهر سخت افزار/ ظاهراً افزون بر وای فای و تِذِر کردن (Tethering) اینترنت گوشی دوم، یک راه دیگر هم برای وصل کردن گوشی‌های آیفون به اینترنت وجود دارد و آن استفاده از دانگل USB است. با این روش می‌توان به سرعت دانلود و آپلود بیش از 900 مگابیت در ثانیه دست پیدا کرد. جزئیات را در ادامه همین خبر بخوانید.

هرچند گوشی‌های آیفون 15 از مودم 5G پرقدرت Snapdragon X70 کوالکام برخوردار هستند، اما احتمالاً امکان استفاده از سیم کارت ایران بر روی آنها وجود نخواهد داشت. جالب اینکه می‌توان یک کارت شبکه USB را به گوشی‌های آیفون 15 وصل کرد و از اینترنت پرسرعت و بدون قطعی برخوردار شد.

وصل کردن آیفون 15 به اینترنت و مودم از طریق کابل
در یک خبر خوب کلیه گوشی‌های آیفون 15 از وصل کردن آداپتور شبکه کابلی (اترنت) از طریق درگاه USB-C پشتیبانی می‌کنند. با این کار می‌توان آیفون 15 را به صورت کابلی به مودم یا روتر خانگی وصل کرد و از اینترنت گیگابیتی برخوردار شد. البته هنوز هم امکان استفاده از اینترنت وای فای وجود دارد اما این کار مزایایی چون عدم افت سیگنال یا بروز قطعی دارد.


برای استفاده از اینترنت کابلی روی گوشی‌های سری آیفون 15 به یک دانگل یا آداپتور شبکه با درگاه USB-C نیاز است که قیمت بالایی ندارند. اسناد رسمی اپل نشان می‌دهد کلیه مدل‌های iPhone 15 با چنین آداپتورهایی سازگاری دارند و می‌توان بدون وای فای و 5G هم به اینترنت وصل شد.

هم زمان یک خریدار آیفون 15 با انتشار تصاویری مدعی شده از طریق اترنت یا اینترنت کابلی به سرعت دانلود و آپلود نزدیک به 1 گیگابیت در ثانیه دست پیدا کرده است. بدیهی است سرعت نهایی اینترنت به پهنای باند شبکه، سرعت قابل پشتیبانی توسط آداپتور کاربر و همچنین روتر بستگی دارد.

قیمت‌های آمازون نشان می‌دهد با صرف حدود 12.5 دلار می‌توان یک آداپتور شبکه USB-C خرید و گوشی‌های آیفون 15 را مستقیم به مودم یا روتر وصل کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم