شهر سخت افزار/ ویدئوی منتشر شده از تست بازی‌های مختلف نسل جدید بر روی گوشی‌های آیفون ۱۵ پرو حاکی از آن است که افزایش تنظیمات گرافیکی Genshin Impact منجر به افزایش دمای بدنه گوشی و همچنین افت فریم شدید می‌شود. به نظر می‌رسد که این عنوان نقش‌آفرینی توانسته تراشه ۳ نانومتری A17 Pro اپل را به زانو درآورد.

پس از معرفی گوشی‌های نسل جدید سری آیفون ۱۵، اپل مدعی شده که پرچم‌دارهای این سری یعنی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس قادر خواهند بود که بازی‌های AAA نسل فعلی را همراه با فناوری رهگیری نور (Ray Tracing) به‌راحتی اجرا کنند.

تنها چند روز پس از این ادعا، ویدئوهایی در فضای مجازی منتشر شد که نشان دهنده عملکرد خیره‌کننده این گوشی‌ها در بازی‌های بزرگی همچون Resident Evil Village و هنگام اتصال به یک مانیتور بودند.

با این وجود، به نظر می‌رسد که قدرتمندترین گوشی جهان هم قادر به اجرای بازی Genshin Impact در بالاترین تنظیمات گرافیکی نیست.

اخیراً یک ویدئوی جعبه گشایی از گوشی آیفون ۱۵ پرو در چهار رنگ متفاوت در کانال یوتیوب TheRelaxingEnd منتشر شده و در قسمت‌های پایانی ویدئو، تولیدکننده محتوا به تست و بررسی بازی‌های مختلف بر روی این گوشی‌ها می‌پردازد.

اجرای بازی‌هایی همچون GTA: San Andreas، eFootball PES، پابجی موبایل و کال آف دیوتی موبایل با این گوشی‌ها به سادگی انجام شد، با این حال زمانی که نوبت به Genshin Impact رسید، این وضعیت دستخوش تغییراتی شد.

شکست آیفون ۱۵ پرو در مقابل بازی گنشین ایمپکت
به گزارش Wccftech، این عنوان نقش‌آفرینی جهان‌باز تنظیمات گرافیکی گسترده‌ای را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد. از آنجا که گوشی‌های جدید آیفون به اولین تراشه ۳ نانومتری جهان یعنی A17 Bionic مجهز هستند و می‌توانند بازی Resident Evil Village که حتی برای برخی رایانه‌های شخصی نیز سنگین به نظر می‌رسد را به راحتی اجرا کنند، این فرد تصمیم به ایجاد تغییر در تنظیمات گرافیکی بازی گنشین ایمپکت می‌گیرد.

پس از افزایش تمام تنظیمات گرافیکی بازی به بالاترین حد ممکن و تعیین نرخ فریم 60 به عنوان حداکثر، گوشی آیفون ۱۵ پرو به زانو درآمد و در صحنه‌های شلوغ با افت فریم محسوس مواجه می‌شویم.

حرکت در برخی مناطق بازی نیز منجر به مشکلات مشابهی شده و فوراً حرارت بدنه گوشی را افزایش می‌دهد. در صورتی که در این مناطق برای مدت طولانی بمانید، فوراً با گلوگاه گرمایی مواجه خواهید شد که عملکرد تراشه پردازنده را به شدت کاهش می‌دهد. البته این مسئله ممکن است به دلیل بهینه نبودن بازی برای تراشه A17 Pro نیز اتفاق بیفتد.


متأسفانه، در فضای مجازی گزارش‌های مشابهی منتشر شده که نشان می‌دهد علی‌رغم افزایش اندازه گوشی آیفون ۱۵ پرو مکس نسبت به سایر مدل‌ها، این گوشی نیز از گلوگاه گرمایی رنج برده و بدون استفاده از تجهیزات خنک‌کننده خارجی، کاربر با افت شدید عملکرد مواجه می‌شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم