شهر سخت افزار/ یک فروشگاه آنلاین کانادایی نشان می‌دهد ممکن است پردازنده‌های نسل چهاردهمی Raptor Lake Refresh اینتل به طور میانگین حدود 4 درصد گران‌تر از نسل قبل باشند. با این حال قیمت برخی مدل‌ها با نسل سیزدهم یکسان است. جزئیات را در ادامه خبر بخوانید.

طبق شایعات کمتر از 20 روز دیگر اینتل پردازنده‌های دسکتاپ نسل چهاردهمی خود را رونمایی می‌کند، با این حال باز هم شاهد افشای قیمت‌ها پیش از رونمایی رسمی هستیم. این بار نیز یک فروشگاه کانادایی قیمت نسل چهاردهم را لو داده است.

افشای قیمت نسل چهاردهم اینتل برای دومین بار
چندی قبل یک فروشگاه کانادایی قیمت پردازنده‌های Core نسل چهاردهمی اینتل را افشا کرده بود که حاکی از افزایش حدوداً 4 درصدی قیمت‌ها نسبت به نسل قبل بود. در حالی که آن زمان قیمت‌ها دقیق به نظر نمی‌رسد، حالا یک فروشگاه کانادایی دیگر همان قیمت‌ها را تأیید کرده است.


بررسی قیمت‌ها و مقایسه آنها با نسل سیزدهم نشان می‌دهد با 0 تا 7 درصد افزایش قیمت روبرو هستیم. در این میان مدل Core i5-14600KF با همان قیمت 13600KF به فروش می‌رسد و خبری از افزایش قیمت نیست. البته جای Core i9-14900K در این لیست خالی است.


انتظار می‌رود اینتل شانزدهم ماه میلادی جاری (مصادف با 24 مهر) از پردازنده‌های نسل چهاردهمی Raptor Lake Refresh خود به طور رسمی رونمایی کند. با این حال اینتل درباره مشخصات یا قیمت این نسل سکوت اختیار کرده است و مصرف کنندگان چاره‌ای جز دنبال کردن شایعات ندارند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم