زومیت/ نوکیا HHRA501x و نوکیا IS540.1 مشخصات فنی چشمگیری ندارند اما بسیار مستحکم هستند و برای استفاده در محیط‌های کاری خطرناک طراحی شده‌اند.
 
نوکیا دیگر به‌طور انبوه گوشی تولید نمی‌کند اما شرکت فنلاندی HMD همچنان محصولاتی با این برند به‌فروش می‌رساند. نوکیا HHRA501x و نوکیا IS540.1 دو گوشی صنعتی هستند که برند افسانه‌ای صنعت موبایل در ساخت آن‌ها نقش داشته است.

دو گوشی صنعتی جدید نوکیا با کمک شرکت آلمانی i.safe MOBILE Gmbh توسعه یافته‌اند و برای مصرف‌کنندگان عادی طراحی نشده‌اند. این گوشی‌های 5G مقاوم، ساختار بسیار مستحکمی دارند تا افراد بتوانند بدون نگرانی از آن‌ها در محیط‌های کاری خطرناک مثل معادن استفاده کنند.

براساس اعلام نوکیا، گوشی‌های مقاوم جدید این شرکت برای کارکنان انواع شرکت‌ها مناسب هستند و از بدنه‌ای بسیار مقاوم بهره می‌برند. این محصولات همچنین امکان برقراری ارتباط ازطریق Band 68 را ارائه می‌دهند و همزمان از دو سیم‌کارت پشتیبانی می‌کنند. از دیگر ویژگی‌های نوکیا HHRA501x و نوکیا IS540.1 می‌توان به پشتیبانی از eSIM و گواهی IP68 برای مقاومت دربرابر آب و گردوغبار اشاره کرد.
 
گوشی صنعتی نوکیا HHRA501x
نوکیا HHRA501x و IS540.1 بخشی از راهکار همتابه‌همتای این شرکت برای زیرساخت‌های بی‌سیم خصوصی هستند و به‌طور کامل آزمایش و تأیید شده‌اند تا نیازهای ارتباطی کارکنان شرکت‌هایی مثل نفت، گاز، معدن و تولیدکنندگان مواد شیمیایی را برآورده سازند.

امکان استفاده از HHRA501x و IS540.1 در مناطق خطرناک وجود دارد. مهم‌تر اینکه دو گوشی مذکور از همه‌ی باندهای فرکانس رادیویی لازم پشتیبانی می‌کنند، همه‌ی گواهینامه‌های لازم را دارند و امکان استفاده از آن‌ها در شرکت‌های سرتاسر جهان وجود دارد.
 
گوشی‌های صنعتی نوکیا HHRA501x و IS540.1 از پردازنده QCM6490 کوالکام بهره می‌برند؛ تراشه‌ای که معمولاً در دستگاه‌های اینترنت اشیاء مورداستفاده قرار می‌گیرد. این دو دستگاه از نمایشگر ۶ اینچی بهره می‌برند و لایه‌ای از جنس گوریلاگلس ۳ روی آن‌ها قرار دارد. از دیگر ویژگی‌های دو محصول جدید نوکیا می‌تواند به رم ۸ گیگابایت، حافظه‌ ذخیره‌سازی ۱۲۸ گیگابایت و باتری ۴۴۰۰ میلی‌آمپرساعتی اشاره کرد.
از آنجا که نوکیا HHRA501x و IS540.1 برای مشاغل صنعتی درنظر گرفته شده‌اند، جزئیاتی درمورد تاریخ عرضه‌ی آن‌ها اعلام نشده است. همچنین قیمت گوشی نوکیا را نمی‌دانیم و بنابراین شرکت‌ها برای دریافت اطلاعات بیشتر باید با شرکت فنلاندی تماس بگیرند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم