شهر سخت افزار/ ماجراهای آیفون 15 تمامی ندارد و حتی با وجود استفاده از درگاه USB-C، ادعا شده پاوربانک های USB-C سازگار کاملی با آیفون 15 ندارد. ظاهراً ممکن است به جای گوشی، پاور بانک شما شارژ شود.

یکی از تغییرات مثبت آیفون 15، کنار گذاشتن درگاه و کابل شارژ انحصاری لاتنینگ بود و اپل بالاخره مجبور شد از درگاه استاندارد USB-C استفاده کند. طبیعتاً در نتیجه این تغییر همه ما انتظار داریم آزادانه بتوان از شارژرها، کابل‌ها و پاوربانک های USB-C بدون هیچ مشکلی استفاده کرد. با این حال ادعا شده چنین نیست.

گزارش ها از ناسازگاری برخی پاوربانک ها با آیفون 15
برخی خریداران گوشی‌های سری آیفون 15 در Reddit گزارش داده‌اند همه پاوربانک های USB-C لزوماً با ‌iPhone 15‌ سازگاری ندارند و ممکن است به جای شارژ شدن گوشی، پاور بانک شارژ شود. ظاهراً این مشکل ریشه در قابلیت شارژ معکوس آیفون 15 دارد.
طبق گزارش‌ها این مشکل تنها به پاوربانک های یک برند خاص محدود نمی‌شود و برندهای مختلفی با آیفون 15 سازگار نیستند. برای نمونه پاور بانک Anker PowerCore Slim 10K PD قادر به شارژ کردن آیفون 15 از طریق کابل دو سر USB-C نیست و تنها گزینه کاربران استفاده از کابل یک سر USB-A است.

البته برخی هم این احتمال را مطرح کرده اند که درگاه USB-C پاور بانک مزبور از اساس برای شارژ کردن خود پاوربانک ساخته شده است و قادر به شارژ گوشی نیست.

گوشی‌های سری آیفون 15 دارای قابلیت شارژ معکوس از طریق درگاه USB-C هستند و می‌توانند اپل واچ، ایرپد یا یک گوشی آیفون دیگر را از طریق درگاه USB-C شارژ کنند. ممکن است ناسازگاری احتمالی برخی پاوربانک های USB-C با آیفون 15 ناشی از وجود همین قابلیت باشد. البته این مشکل با همه پاوربانک ها وجود ندارد و هنوز تایید نشده است.

هم زمان گزارش هایی از سوختن تراشه NFC گوشی های آیفون 15 پس از شارژ بیسیم با خودروهای BMW منتشر شده است. ظاهراً استفاده از پد شارژ بیسیم برخی خودروهای BMW باعث از کار افتادن تراشه NFC گوشی می شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم