برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo
  1. برگزیده
بین الملل

اردوغان: حماس خط مقدم ما علیه اسرائیل در دفاع از آناتولی است

منبع
تسنيم
بروزرسانی
اردوغان: حماس خط مقدم ما علیه اسرائیل در دفاع از آناتولی است

تسنیم/ رئیس جمهور ترکیه گفت: تصور نکنید که اسرائیل در غزه خواهد ماند. این دولت شریر، این دولت تروریستی اگر متوقف نشود، دیر یا زود با توهم سرزمین موعود به آناتولی هم چشم خواهد دوخت. حماس در غزه در خط مقدم آناتولی قرار دارد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه در نشست پارلمانی این حزب که امروز چهارشنبه انجام گرفت درباره وضعیت غزه گفت: آنها در مقابل چشمان دنیا 8 هزار و 322 نفر از برادران بوسنیایی مان را به شهادت رساندند و هیچ فکر نمی کردند که شکست بخورند. چه شد، دستگیر شده و محاکمه شدند و حساب پس دادند و امروز در حبس در انتظار مرگ هستند. 

وی افزود: دیر یا زود، برای قصاب غزه یعنی نتانیاهو و همکاران وی نیز همین عاقبت در انتظار است. می بینید که برای هر قطره خونی که به زمین ریختند حتماً حساب پس خواهند داد. حساب قتل 35 هزار فلسطینی و مجروح کردن 85 هزار نفر دیگر را خواهند داد. ما هم پشت سر آنها خواهیم بود.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه بدون حساب کشی از نسل کشی در غزه، دنیا پاکیزه نخواهد شد، اظهار داشت: کسی از ما انتظار نداشته باشد که در سخنانمان نرم باشیم. آنها وحشی هستند، با کشنده ترین تسلیحات، انسانهای گرسنه و تشنه را کشتند. آنها انسانها را از خانه هایشان بیرون کردند تا ظاهراً به مناطق امن هدایت کنند و در آن مناطق، غیرنظامیان را کشتند. هیتلر نیز که به عنوان لکه ای سیاه در تاریخ است به این اندازه علنی جنایت نکرد و این قدر گستاخ نبود.


اردوغان ادامه داد: ببنید اکنون هم دادگاه بین المللی را تحت فشار قرار داده اند. فکر می کنید که با از بین بردن کاغذ در سازمان ملل می توانید فرار کنید؟ تاوان این کار را خواهید داد. با لابی خود تلاش دارند تا همه را ساکت کنند. هر کاری می خواهند بکنند، انسانیت یقه این قاتل ها را رها نخواهد کرد، حتی اگر انسانیت رها کند، ما آنها را رها نمی کنیم.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه به این خاطر که حماس را حمایت می کنیم در داخل و خارج ما را مورد انتقاد قرار می دهند، اظهار داشت: تصور نکنید که اسرائیل در غزه خواهد ماند. این دولت شریر، این دولت تروریستی اگر متوقف نشود، دیر یا زود با توهم سرزمین موعود به آناتولی هم چشم خواهد دوخت. حماس در غزه در خط مقدم آناتولی قرار دارد. ‌آیا کور هستید و این را نمی بینید؟

وی ادامه داد: وقتی من حماس را قوای ملی نامیدم، برخی ناراحت شدند. این ملت همواره در کنار مظلومان بوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره