برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

انگلیس پشت اوکراین را خالی کرد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
انگلیس پشت اوکراین را خالی کرد

ایسنا/ وزیر دفاع انگلیس معتقد است که حضور چکمه‌پوشان (سربازان) انگلیسی یا سایر اعضای ناتو در اوکراین منطقی نیست، اما راه‌های دیگری برای کمک به کی‌یف وجود دارد.

برخی از مقام‌ها در کی‌یف پیشنهاد کرده‌اند که سربازان غربی به عنوان پیمانکار غیرنظامی برای آموزش سربازان اوکراینی به این کشور اعزام شوند تا به سرعت جبران خسارات میدان جنگ و کمبود سرباز برای جنگ برطرف شود.
گرنت شاپس، وزیر دفاع انگلیس در این رابطه به روزنامه تلگراف گفت: من نمی‌خواهم از آن خطی عبور کنم که نیروهای انگلیسی، به نوعی، در اوکراین حضور داشته باشند. فکر نمی کنم این کار منطقی باشد. اما چیزی که من فکر می‌کنم معقول است این است که به طور بالقوه تمرینات را نزدیک‌تر کنیم. ممکن است مدل های دیگری وجود داشته باشد که بتوانیم به آنها نگاه کنیم.
خبرگزاری آرتی به نقل از وزیر دفاع انگلیس گزارش داد: بریتانیا از سال ۲۰۱۴ تاکنون ۶۵۰۰۰ سرباز اوکراینی را آموزش داده است که بیشتر آنها از فوریه ۲۰۲۲ به بعد بوده و تعهد لندن به کی‌یف کاملاً محکم باقی مانده است.
شاپس اعتراف کرد که وضعیت شمال خارکیف برای ارتش اوکراین بسیار وخیم است و عدم توجه «دنیای متمدن» را دلیل این امر دانست.
او گفت: فکر می‌کنم جهان تمرکزش را برداشته، اما فکر می‌کنم در این مرحله اوکراین قابل نجات است.
به گفته شاپس، سایر کشورهای «متمدن» باید از بریتانیا پیروی کنند و حتی پول بیشتری به کی‌یف بفرستند تا اطمینان حاصل شود که اوکراین تمام سلاح‌ها، آموزش‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای شکست روسیه را دارد.
شاپس در اوت گذشته به عنوان وزیر دفاع منصوب شد. برخلاف سلف خود بن والاس، او هیچ تجربه نظامی ندارد، زیرا قبل از ورود به سیاست، در کار تجارت بوده است. او در چندین پست کابینه تحت چندین دولت محافظه کار، از مسکن و حمل و نقل گرفته تا وزارت کشور  خدمت کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره