برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

مقامِ یهودی دولت بایدن استعفا داد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
مقامِ یهودی دولت بایدن استعفا داد

ایسنا/ یکی از کارکنان وزارت امور داخلی آمریکا، روز چهارشنبه اولین منصوب سیاسی یهودی شد که در اعتراض به حمایت آمریکا از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه استعفا داد.

«لیلی گرینبرگ کال»، دستیار ویژه رئیس ستاد در وزارت امور داخلی آمریکا، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا را متهم کرد که از یهودیان برای توجیه سیاست ایالات متحده در این درگیری استفاده می‌کند.
لیلی گرینبرگ کال برای کمپین‌های ریاست جمهوری بایدن و کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا کار کرده بود و پیش از پیوستن به دولت، از فعالان و مدافعان قدیمی تل‌آویو در واشنگتن و نقاط دیگر بود.
او حداقل پنجمین کارمند میانی یا ارشد دولت بایدن است که در اعتراض به حمایت نظامی و دیپلماتیک دولت بایدن از جنگ هفت ماهه رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، استعفای خود را علنی اعلام کرد.
لیلی کال دومین منصوب سیاسی است که پس از استعفای یکی از مقامات اداره آموزش میراث فلسطین در ماه ژانویه، این کار را انجام می دهد. نامه استعفای این مقام، هیجان او را از پیوستن به دولتی توصیف می‌کرد که معتقد بود در بسیاری از دیدگاه‌هایش برای این کشور سهیم است. او نوشت: «با این حال، من دیگر نمی‌توانم با وجدان راحت به نمایندگی این دولت ادامه دهم. بایدن از یهودیان چهره ماشین جنگی آمریکا می‌سازد و این بسیار اشتباه است.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره