نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
بین الملل

ولیعهد سعودی از تلاش‌ها برای حل بحران اوکراین حمایت کرد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
ولیعهد سعودی از تلاش‌ها برای حل بحران اوکراین حمایت کرد

ایسنا/ خبرگزاری دولتی عربستان گزارش داد، «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان چهارشنبه در جریان گفت‌وگوی حضوری با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، حمایت آل سعود را از همه تلاش‌های بین‌المللی با هدف حل و فصل بحران اوکراین اعلام کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان «واس» چهارشنبه گزارش کرد «ولودیمیر زلنسکی» طی سفری از پیش اعلام نشده وارد عربستان شد و مورد استقبال مقامات سعودی قرار گرفت. در ماه اوت، عربستان میزبان مذاکراتی درباره جنگ اوکراین و روسیه بود که نمایندگان بیش از ۴۰ کشور در آن حضور داشتند، اما روسیه شرکت نکرده بود.

در این گزارش آمده است که بن سلمان و زلنسکی چهارشنبه در مورد روابط دوجانبه و تحولات بحران اوکراین و روسیه گفت‌وگو کردند.

در جلسه مذکور که در جده برگزار شد، آنها راه‌های کاهش اثرات انسانی ناشی از بحران را مورد بحث و بررسی قرار دادند. بن سلمان و زلنسکی روابط دوجانبه میان «۲ کشور دوست» و آخرین تحولات بحران اوکراین و روسیه را مورد بررسی قرار دادند و رئیس‌جمهور اوکراین از تلاش‌های انجام شده توسط پادشاهی آل‌سعود در این زمینه قدردانی کرد.

هیات اوکراینی شامل «آندری یرماک» رئیس دفتر رئیس‌جمهور اوکراین، «دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه، «رستم اومروف» وزیر دفاع اوکراین و «آناتولی پترنکو» سفیر اوکراین در عربستان بود. از طرف عربستان هم وزیر انرژی، وزیر گارد ملی، وزیر دفاع، وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی حضور داشتند.

پیشتر خبرگزاری آلمان در اوایل ماه ژوئن به نقل از منابع دیپلماتیک سعودی گزارش داد که عربستان سعودی در کنفرانس صلح اوکراین به میزبانی سوئیس در ۱۵ و ۱۶ ژوئن شرکت نخواهد کرد، زیرا روسیه نماینده‌ای در آن نخواهد داشت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره