نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
بین الملل

خانه جالبی که در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت!

منبع
فرارو
بروزرسانی
خانه جالبی که در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت!

فرارو/ پروژه خانه آشیانه به‌دنبال توجه به نیازهای یک زوج جوان ویتنامی شامل یک روزنامه نگار و یک معلم کلید خورد که قصد داشتند خانه تک طبقه خود را بزرگتر کنند. 

در منطقه Hòa Khánh Nam، ویتنام، پروژه ای به نام "خانه آشیانه" خودنمایی می کند که به تازگی تکمیل شده است. این پروژه در واقع اقامتگاهی مسکونی است که توسط معمار هو کوئه طراحی شده و رویاهای یک زوج جوان را به واقعیت پیوند می زند. این اقامتگاه جدید به گونه ‌ای طراحی شده که با آرزوهای حرفه ‌ای مشتریان مطابقت داشته باشد و در عین حال به عنوان یک خانه سرسبز پر از گیاه، محیطی مناسب برای رشد فرزندانشان در فضای شهری را رقم بزند.

پروژه خانه آشیانه به دنبال توجه به نیازهای یک زوج جوان ویتنامی شامل یک روزنامه نگار و یک معلم کلید خورد که قصد داشتند خانه تک طبقه خود را بزرگتر کنند. آنها در واقع فضایی الهام بخش تر می خواستند که به خلاقیت و بهره وری هرچه بیشتر کمک کند. شوهر هنرمند که اشتیاق خود را به موسیقی با معمار در میان گذاشته بود، لحظه ای دلچسب را متصور می شد که در آن صدای پیانوی دخترش طنین انداز خواهد شد. این صحنه مفهوم «لانه پرنده» را برانگیخت؛ محیطی گرم که در آن خانواده می‌توانند رشد کنند، علایق خود را دنبال و فرزندانشان را بزرگ کنند.

معمار هو کوئه با انتخاب مصالح تکمیلی برای خانه آشیانه، از شهر باستانی هوی آن، مکانی آشنا برای صاحب خانه الهام گرفته است. ساختار سنتی سقف، شامل دو بلوک خانه رو به حیاط مرکزی، ادای احترام به باغ زیبا در قلب ملک است. چهارچوب چوبی درها نیز که مشخصه معماری هوی آن هستند، یک طرح کلی منسجم برای خانه ایجاد می کنند. علاوه بر این، استفاده از بتن خام برای ستون ‌ها، پله‌ ها و کف، حس متمایزی از ناهمواری و دوام را به مخاطب انتقال می‌ دهد. این انتخاب هوشمندانه مواد، ساکنان را به ارتباط با فضای طبیعی خانه دعوت می کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar