نماد آخرین خبر

تصمیم کانادا برای خارج کردن ۴۵ هزار شهروند خود از لبنان

منبع
مهر
بروزرسانی
تصمیم کانادا برای خارج کردن ۴۵ هزار شهروند خود از لبنان

مهر/ وزیر امور خارجه کانادا از تدارکات نظامی این کشور برای خارج کردن ۴۵ هزار شهروند این کشور از لبنان در پی تشدید تنش‌ها بین حزب الله و رژیم صهیونیستی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد که «ملانی جولی» وزیر امور خارجه کانادا به  «یسرائیل کاتز» همتای صهیونیست خود اطلاع داده است که کشورش قصد دارد ۴۵ هزار شهروند خود را از ترس شروع جنگ در لبنان تخلیه کند.

وزیر خارجه کانادا به همتای صهیونیست خود اطلاع داده است که نیروهای نظامی خود را به منظور آماده سازی برای تخلیه شهروندان کانادایی، به دلیل پیش بینی وقوع جنگ بین تل‌آویو و حزب الله لبنان، به منطقه اعزام کرده است.

کاتز هم مدعی شد که «اسرائیل نمی تواند سناریوی آواره شدن ساکنان از خانه های خود را به دلیل تهدیدات امنیتی ناشی از حزب الله تحمل کند».


پیش از آن وزارت خارجه کانادا به شهروندان خود توصیه کرده بود که به علت «وضعیت نابه‌سامان امنیتی و افزایش خطر حملات تروریستی و ادامه یافتن نزاع مسلحانه با اسرائیل» از سفر به لبنان خودداری کنند.

این بیانیه افزوده که احتمال تشدید وضعیت امنیتی بدون هشدار قبلی وجود دارد و در صورت درگرفتن نزاع مسلحانه ممکن است کانادا توانایی ارائه خدمات کنسولی مناسب و انتقال شهروندان خود را نداشته باشد.

وزارت خارجه انگلیس هم از شهروندان خود خواست که به لبنان سفر نکنند و شهروندان خود را که در لبنان به سر می‌برند به ترک این کشور توصیه کرد.

پیشتر وزارت خارجه آمریکا نیز میزان هشدار سفر به لبنان را به بالاترین حد افزایش داده و به کارکنان دولتی خود در لبنان و اعضای خانواده‌شان اجازه داده بود که سفارت آمریکا در بیروت را ترک کنند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان روز چهارشنبه گذشته هشدار داد که در صورت درگرفتن جنگ تمام‌عیار با رژیم صهیونیستی، حزب‌الله «بدون هرگونه ضابطه و قاعده و سقف» وارد جنگ خواهد شد.

او گفت که در صورت شعله‌ور شدن چنین جنگی «هیچ نقطه‌ای در اسرائیل از حملات حزب‌الله در امان نخواهد بود».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر