نماد آخرین خبر

سفر دیپلمات ارشد آمریکایی به ویتنام

منبع
فارس
بروزرسانی
سفر دیپلمات ارشد آمریکایی به ویتنام

فارس/ یک دیپلمات ارشد آمریکایی به دنبال سفر روز پنجشنبه رئیس جمهور روسیه به ویتنام، روز شنبه به این کشور آسیایی سفر کرد.
 
«دنیل کرایتنبرینک» ، دستیار امور شرق آسیا و اقیانوسیه در وزارت امور خارجه آمریکا پس از آنکه روز شنبه مذاکراتی را در ویتنام برگزار کرد گفت این سفر او ارتباطی با سفر روز پنجشنبه «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه به این کشور حوزه شرق آسیا نداشته است.

او همچنین اظهار کرد روابط ۲ کشور در بالاترین سطح خود قرار دارد.ویتنام سال گذشته میلادی به آمریکا نیز بالاترین وضعیت دیپلماتیک خود یعنی «شریک جامع راهبردی» را داده و واشنگتن را هم‌ردیف چین و روسیه در روابطش قرار داد.

«ولادیمیر پوتین» ، رئیس جمهور روسیه پس از آنکه به کره شمالی سفر و پیمانی دفاعی را با رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، امضا کرد اوایل روز پنجشنبه وارد ویتنام شد.

رئیس جمهوری روسیه در جریان سفر به «هانوی» پایتخت ویتنام و در دیدار با «تو لام» همتای ویتنامی خود تاکید کرد تقویت روابط جامع راهبردی با این کشور جنوب شرق آسیا از اولویت‌های مسکو است.

در پی این سفر پوتین، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین طی نشست خبری در کاخ کرملین توضیح داد: غرب به هرگونه فعالیت سیاست خارجی روسیه با خصومت و از منظر سرکوب روسیه نگاه می‌کند در حالی که همکاری روسیه با سایر کشورها به هیچ وجه علیه طرف‌های ثالث نیست.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، وی با بیان اینکه واکنش غرب به سفر ولادیمیر پوتین به کره شمالی و ویتنام قابل پیش‌بینی بود، اظهار داشت: کرملین هیچ شکی ندارد که آمریکا همه شرکای روسیه را تحت فشار قرار خواهد داد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره