نماد آخرین خبر

آنروا: ۹۰ درصد کودکان غزه دچار سوء تغذیه هستند

منبع
ايرنا
بروزرسانی
آنروا: ۹۰ درصد کودکان غزه دچار سوء تغذیه هستند
ایرنا/

به گزارش بامداد سه‌شنبه ایرنا از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، عدنان ابوحسنه افزود: در حال حاضر شرایط در شمال غزه فاجعه بار است و ده‌ها هزار خانواده در گرسنگی هستند و برخی از خانواده‌ها هر دو تا سه روز یک وعده غذایی می‌خورند و به طور کلی وارد نشدن کمک‌ها به نوار غزه یک چالش جدی و بی سابقه است.

وی گفت: در جنوب نوار غزه که حدود ۷۵ درصد از جمعیت در آنجا زندگی می‌کنند، گرسنگی رو به گسترش است و به طور کلی ۹۰ درصد کودکان نوار غزه از سوء تغذیه رنج می‌برند.

سخنگوی آنروا اضافه کرد: هم اکنون صدها هزار بیمار در غزه وجود دارد و آب در این باریکه به دلیل تخریب اکثر آب شیرین کن‌ها و کمبود سوخت و رها بودن فاضلاب در خیابان‌ها، آلوده است.

پس از گذشت حدود ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده باخته و حتی پس از حدود ۹ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه از دست داده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar
اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره