نماد آخرین خبر

حماس: دشمن اسرائیلی نتوانست اراده مردم غزه را بشکند

منبع
ايرنا
بروزرسانی
حماس: دشمن اسرائیلی نتوانست اراده مردم غزه را بشکند
ایرنا/

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا از خبرگزاری سما فلسطین، جنبش حماس در این بیانیه افزود: ما به مردم صبور و پایدار خود افتخار می‌کنیم که از خود شگفت انگیزترین تصاویر مقاومت و پایداری را به نمایش گذاشته‌اند.

در ادامه این بیانیه حماس آمده است: مردم ما از تسلیم شدن در برابر کارزارهای فشار و ارعاب که خواستار ترک سرزمین خود در تمام مناطق نوار غزه بودند، خودداری کردند.

در پایان این بیانیه آمده است: دشمن نتوانست عزم مردم ما را متزلزل کند و اراده آنها را بشکند و به هیچ یک از اهداف جنایتکارانه خود دست یابد.

به گزارش ایرنا ، وزارت امور داخلی فلسطین در نوار غزه عصر چهارشنبه تأکید کرد که اقدام رژیم اسرائیل در پخش اعلامیه از طریق هواپیماهای نظامی و درخواست از اهالی غزه برای ترک خانه‌هایشان، در چارچوب جنگ روانی انجام می‌گیرد.

وزارت امور داخلی فلسطین عصر چهارشنبه درباره پاسخ دادن به اقدامات رژیم اشغالگر در زمینه جنگ روانی و ادعاهای این رژیم مبنی بر ایجاد «گذرگاه های امن» هشدار داد و تأکید کرد که مسیرهای تعیین شده توسط رژیم صهیونیستی، «گذرگاه های مرگ» هستند.

در حالی که شهر غزه زیر حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قرار دارد، ارتش این رژیم ساعاتی پیش هزاران اعلامیه بر فراز شهر غزه پخش کرد.

در این اعلامیه‌ها که به زبان عربی است از «همه ساکنان در شهر غزه» خواسته شده است به طرف مسیرهایی که ادعا شده است «امن» است حرکت کنند. اشغالگران همچنین با فلش‌هایی گذرگاه‌ها و مسیرهای خروج از شهر به طرف جنوب را مشخص کرده‌اند.

ارتش رژیم اشغالگر هشدار داده است که شهر غزه همچنان منطقه جنگی خطرناک باقی خواهد ماند و آویخای ادرعی سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلامیه اشغالگران را که بر فراز شهر غزه پخش شده است در صفحه رسمی خود در پایگاه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) منتشر کرد.

ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی، در ۲۷ ژوئن گذشته (هفتم تیر ماه جاری) حمله جدیدی را به شهر غزه آغاز کرد و از مردم محله شجاعیه در شرق این شهر خواست خانه‌هایشان را ترک کنند اما این فراخوان کم کم گسترش یافت. ابتدای هفته جاری، این رژیم از مردم محلاتی در مرکز شهر غزه از جمله محله الرمال خواست به خارج از منطقه محل زندگی خود منتقل شوند. این امر باعث شد صدها هزار تن مجبور به فرار از این مناطق شوند.

عملیات مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) که به عملیات «طوفان الاقصی» معروف است، ضعف و ناتوانی ارتش رژیم صهیونیستی را بیش از پیش آشکار کرده است.

این در حالی است که با گذشت بیش از ۹ ماه از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۹ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar
اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره