باشگاه خبرنگاران/ پرتال نظامی وابسته به ارتش آمریکا در جدیدترین گزارش خود به قدرت و سرعت بالای جنگنده‌های «میگ-۲۵» اذعان کرد.


پرتال نظامی «ما قوی هستیم» [We Are the Mighty] که وابسته به ارتش آمریکاست در جدیدترین گزارش خود به قدرت و سرعت بالای جنگنده‌های «میگ-۲۵» اذعان کرد و نوشت: جنگنده‌های میگ که برای نخستین بار در سال ۱۹۶۴ ساخته شد همچنان پرسرعت‌ترین هواپیمای نظامی جهان است.

جنگنده میگ-۲۵ که ناتو نام «فاکس بت» [روباه خفاش] را بر آن نهاده سریعترین هواپیمای نظامی جهان است که حتی از نسل چهارم و پنجم آن نیز پرسرعت‌تر است و زمانی که اتحاد جماهیر شوروی سابق آن را برای نخستین بار طراحی کرد برخی آن را وسیله‌ای برای ترساندن آمریکا و متحدانش در ناتو توصیف کردند.

در این گزارش با اشاره به قدرت دینامیک آن آمده است: طراحی توربوجت میگ-۲۵ باعث می‌شود سرعت هواپیما در شرایط عملیاتی به حداکثر ۲.۸ ماخ (حدود ۳۵۰۰ کیلومتر در ساعت) و یا حتی ۳.۲ ماخ (نزدیک به ۴۰۰۰ کیلومتر در ساعت) برسد. سرعت بالای آن به سادگی هر جنگنده غربی را پشت سر می‌گذارد.

میگ-۲۵ از قدرت مانورپذیری بالایی برخوردار نیست، اما گزینه رهگیری و قابلیت بالای آن برای شناسایی همواره کابوسی برای بمب افکن‌های بی-۷۰ آمریکا به شمار می‌آمد. هرچند آمریکا مانع ورود بی-۷۰ به ناوگان نیروی هوایی این کشور شد، ولی شوروی سابق میگ-۲۵ را در ناوگان هوایی خود به کار گرفت.

انتهای پیام/


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید