ایرنا/ معترضان در میدان « التحریر » بغداد، امروز (سه شنبه) به فراخوان از سوی عناصر اغتشاشگر و خرابکار مبنی بر یورش به منطقه « الخضراء » (سبز بغداد) در بر دارنده مقرهای دولتی و شماری از سفارتخانه ها، پاسخ منفی دادند.

به گزارش منابع خبری از عراق ، شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز امروز بر گوش ندادن به شایعات و باقی ماندن در مراکز اجتماع خود در خیابان "الرشید" و پل های "السنک" و "الاحرار" در نزدیکی میدان تحریر بغداد تاکید کردند.

اجتماع کنندگان معترض در میدان التحریر با انتشار هشتگی با عنوان « وارد منطقه سبز نشو » از پیامدهای یورش به منطقه مزبور که به شدت توسط نیروهای امنیتی و نظامی محافظت می شود، هشدار دادند.

فعالان سیاسی معتقدند که هدف از این فراخوان منحرف کردن جنبش مردم عراق از فرآیند مسالمت آمیز آن و تبدیل آن به تظاهرات خرابکارانه است.

به گزارش رسانه های عراقی شماری از تظاهرکنندان استان «میسان» دیشب وارد میدان التحریر بغداد شدند. بر اساس فراخوان به عمل آمده در این خصوص هدف از این اقدام تقویت تظاهرات در بغداد همزمان با نزدیک شدن به پایان مهلت قانونی در نظر گرفته شده برای انتخاب نخست وزیر موقت عراق است.

در همین راستا تظاهرکنندگان استان « ذی قار» نیز امروز با در دست داشتن پلاکارد و پارچه نوشته هایی و سر دادن شعار به میدان التحریر بغداد رسیدند.

از سوی دیگر به گزارش شبکه خبری «سومریه نیوز»، « عثمان الغانمی» رئیس ستاد مشترک ارتش عراق نیز در سالروز پیروزی این کشور بر تروریستهای «داعش» با صدور بیانیه ای بر حمایت و پشتیبانی ارتش و نیروهای امنیتی از خواسته های مشروع اعتراض کنندگان و روند مسالمت آمیز تظاهرات تاکید کرد.

سومریه نیوز همچنین به نقل از یک مقام امنیتی عراق از بازگشایی جاده بغداد به کربلا که توسط عناصر شورشی بسته شده بود، خبر داد.

این مقام عراقی که به نام وی اشاره نشده است، گفت: کمیته های مردمی جاده یاد شده را باز کردند و آمد و شد خودروها فرآیند عادی را باز یافته است.

اداره فرودگاه بین المللی بغداد نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که پروازهای مسافربری همچون گذشته به طور کاملا عادی در حال انجام شدن است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید