فارس/ یکی از وزرای سابق عربستان سعودی و دبیر کل نهاد دولتی این کشور همزمان با برگزاری نشست جهانی هولوکاست در فلسطین اشغالی، در اردوگاه آشویتس حاضر شد.

«محمد بن عبدالکریم العیسی»، وزیر دادگستری سابق عربستان سعودی و دبیر کل فعلی «انجمن جهان اسلامی» در این کشور با حضور در اردوگاه آشویتس لهستان، به آنچه «قربانیان هولوکاست» نامیده می‌شود، ادای احترام کرد.

محمد عیسی از شیوخ و مبلغان عربستان سعودی است و به نظر می‌رسد سفر او به لهستان برای شرکت در نشست هولوکاست ادعایی با موافقت ریاض و سران سعودی صورت می‌گیرد.

دولت سعودی از سال ۲۰۱۵ و به دنبال تغییر در سران این کشور و آغاز زمامداری محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی تلاش می‌کند زمینه را برای عادی‌سازی روابط ریاض با تل‌آویو را فراهم کند. بن سلمان بارها از حق یهود در سرزمین فلسطین سخن گفته است.

وزیر سابق دادگستری عربستان سعودی، اردیبهشت ماه گذشته رسماً از یک هیأت صهیونیست مدافع هولوکاست خواسته بود به عربستان سفر کند (جزئیات بیشتر).

در ویدیوئی که آن زمان از دبیر کل انجمن جهان اسلام منتشر شد، او آنچه هولوکاست خوانده می‌شود، محکوم کرد و گفت که این «جنایت نازی‌ها علیه یهود» غیر قابل انکار است. او بارها در مراسمات مربوط به یهودیان و هولوکاست شرکت کرده است.

شهر تل‌آویو در فلسطین اشغالی از دیروز (چهارشنبه) میزبان پنجمین نشست بین‌المللی با مشارکت ده‌ها نفر از سران کشورهای جهان است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید