انتخاب/ پلیس بریتانیا روز جمعه ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) اعلام کرد که استفاده از دوربین‌های تشخیص چهره (LFT) را در شهر لندن، پایتخت این کشور و با هدف مقابله با مجرمان آغاز کرده است.

به گزارش یورو نیوز، این خبر یک روز پس از آن اعلام شد که آمارهای رسمی نشان داد حمله با چاقو در شهر لندن رکورد شکسته و در سال گذشته میلادی بیش از ۷۰ قتل با چاقو در این شهر رخ داده است.
بنا بر اعلام تیک افگراو، از مقامات پلیس بریتانیا استفاده از فناوری دوربین‌های تشخیص چهره، یک قدم اساسی برای مقابله با همه‌گیر شدن انجام جرم و خشونت در این شهر است.
به گفتۀ پلیس، نصب این سیستم در سراسر شهر لندن برای مقابله با جرایم جدی از جمله اعمال خشونت با استفاده از چاقو و اسلحه، بهره‌برداری جنسی از کودکان، همچنین محافظت از افراد آسیب‌پذیر انجام می‌شود.
یک روز پیش از این مرکز ملی آمار بریتانیا اعلام کرد که در سال گذشته میلادی در لندن ۱۵۰۸۰ مورد حمله با چاقو به ثبت رسیده است که نسبت به سال قبل از آن دو درصد افزایش داشته است.
این حملات باعث ۷۱ مورد قتل، ۹۸ مورد تلاش برای قتل، ۸۰۵ مورد تهدید به قتل و ایجاد جراحت و ۱۶۶ مورد تجاوز یا آزار جنسی شده است.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید