تسنيم/ يک مبلغ برجسته سعوي وابسته به دربار پادشاهي عربستان در يک اظهارنظر جنجالي در پي عادسازي کامل روابط امارات و رژيم صهيونيستي، مدعي شد که آزادي سازي فلسطين وظيفه شرعي نيست.

«بدر العامر» مبلغ برجسته سعودي وابسته به دربار پادشاهي عربستان يک روز پس از اعلام عادي سازي کامل روابط امارات و رژيم صهيونيستي در صفحه توئيتر خود نوشت که «آزادي سازي فلسطين وظيفه شرعي نيست».

وي در ادامه توئيت خود نوشت: «وظيفه شرعي ما نيست کاري انجام دهيم که در توان ما نيست».

مبلغ سعودي همچنين در دفاع از سياست آل سعود براي عادي سازي روابط با رژيم سعودي مدعي شد که «مسلمانان توان آزادسازي فلسطين را ندارند».

اين رشته توئيت هاي مبلغ سعودي موجي از واکنش هاي منفي و محکوميت آميز کاربران اينترنتي سعودي و ديگر کشورهاي جهان عرب را به همراه داشته است.

فعالان توئيتري عرب زبان در واکنش به توئيت هاي بدر العامر در حمايت از عادي سازي روابط، تاکيد کردند که فتواهاي وي بر اساس تمايلات و سياست هاي رژيم آل سعود صادر مي شود.

«جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ جمعه شب اعلام کرد که تحقق مساله عادي سازي روابط بين اسرائيل و عربستان سعودي، حتمي است.

دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا، پنجشنبه در توئيتي اعلام کرد که توافق بين محمد بن زايد وليعهد ابوظبي و بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل براي عادي‌سازي کامل روابط صورت گرفته است.

جنبش جهاد اسلامي فلسطين در واکنش به اعلاميه عادي‌سازي روابط بين امارات و اسرائيل اعلام کرد که عادي‌سازي روابط تسليم شدن و کرنش است و واقعيت‌هاي درگيري را تغيير نخواهد داد بلکه خوي تروريستي اشغالگر را افزايش خواهد داد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar