ايسنا/ يکي از مقامات سابق امنيت داخلي آمريکا اظهار کرد که دو سال پيش، دونالد ترامپ پيشنهاد داد که جزيره پورتوريکو که يکي از قلمروهاي ثبت نشده آمريکاست را با جزيره گرينلند عوض کند.

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، در مصاحبه‌اي در کانال آمريکايي MSNBC ، مايلز تيلور که از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در وزارت امنيت داخلي آمريکا از جمله در سمت رئيس دفتر خدمت کرد، تجربيات خود در اين پست و لحظه‌هاي ديدارهايش را با رئيس جمهوري بازگو کرد و به تمايل ترامپ براي تبادل پورتوريکو با گرينلند اشاره کرد.
مايلز با اشاره به اينکه در جريان سفري در اوت ۲۰۱۸ رئيس جمهوري آمريکا قبل از عزيمت پرسيده بود که آيا مي‌توانيم پورتوريکو را بفروشيم و آن را با گرينلند تبادل کنيم، گفت: " ترامپ اين جزيره کارائيب را کثيف و با مردم فقير خواند".

وي بيان کرد: "آنها آمريکايي هستند، ما نبايد در مورد آنها اين گونه صحبت کنيم. آنها افرادي هستند که از بدترين فاجعه موجود بهبود يافتند، رئيس جمهوري‌شان بايد از آنها حمايت کند، نه اينکه سعي کند آنها را به يک کشور خارجي بفروشد".

جزيره پورتوريکو در سپتامبر ۲۰۱۷ توسط طوفان ماريا ويران شد.

با وجود اينکه ترامپ ديگر در مورد فروش پورتوريکو صحبت نکرد ولي از ايده خريد گرينلند خودداري نکرد. در اوت سال ۲۰۱۹ برخي از روزنامه‌ها از جمله نيويورک تايمز و وال استريت ژورنال، فاش کردند که وي بارها به مشاوران خود براي خريد اين جزيره قطب شمال با جمعيت ۵۶۰۰۰ نفري ابراز تمايل کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar