فارس/ يک منبع امنيتي گزارش داد که چند کاروان آمريکايي حامل تجهيزات جنگي از کويت وارد استان بصره در جنوب عراق و از آنجا عازم پايگاه «عين الاسد» در غرب عراق شده‌اند.


يک منبع امنيتي، امروز (پنجشنبه)، از ورود کاروان‌هاي آمريکايي به پايگاه «عين الاسد» در استان الانبار (غرب عراق) خبر داد.
اين منبع امنيتي در گفت‌و‌گو با پايگاه خبري «المعلومه» گفت: «پايگاه هوايي عين الاسد در ناحيه "البغدادي" در غرب "هيت" در استان الانبار شاهد ورود چند کاروان آمريکايي حامل ماشين آلات و ادوات جنگي بود که از کويت و از طريق استان بصره (جنوب عراق) وارد پايگاه شدند. علت ورود اين تجهيزات به اين پايگاه که نيروهاي آمريکايي از آن محافظت مي‌کنند، مشخص نيست».

اين منبع امنيتي در ادامه گفت: «نيروهاي امنيتي مستقر در پايگاه عين الاسد اطلاعي در خصوص ادامه ورود کاروان‌هاي آمريکايي به پايگاه ندارند».

روز يکشنبه هفته جاري نيز  يک منبع امنيتي به المعلومه گزارش داده بود که يک کاروان حامل خودروها و تجهيزات نظامي آمريکا از کويت وارد پايگاه عين الاسد شده است.
پيشتر، نماينده استان بصره از وجود گذرگاهي مرزي ميان عراق و کويت به نام «جريشان» داده بود که دولت عراق بر آن هيچ کنترلي ندارد. او در اين خصوص گفته بود: «تمام گذرگاه‌هاي مرزي در بصره در اختيار دولت است به استثناي گذرگاه "جريشان" با کشور کويت. اين گذرگاه تحت کنترل نيست و آمريکا و نماينده‌هاي ائتلاف بين‌المللي بر آن سيطره دارند. از طريق اين گذرگاه کالاهايي بدون بازرسي و نظارت وارد [عراق] مي‌شود که طرف عراقي حق بازرسي يا گشودن آنها را ندارد».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar