فارس/ سخنگوي طالبان در واکنش به اظهارات اشرف غني درباره نقش اين گروه در تجارت بين‌المللي مواد مخدر، آمريکا را عامل اصلي تبديل شدن افغانستان به منبع توليد مواد مخدر در جهان دانست.

 
سخنگوي طالبان در واکنش به اظهارات اشرف غني رييس‌جمهور افغانستان گفت که زندانيان اين گروه در تجارت و انتقال مواد مخدر هيچ نقشي ندارد.
«اشرف غني» روز گذشته در گفت‌وگو با روزنامه انگليسي تايمز، هشدار داد در صورت آزاد شدن آخرين گروه زندانيان طالبان تحت شرايط توافق صلح ايالات متحده، موجي از مواد مخدر ممکن است به بريتانيا وارد شود.
«ذبيح الله مجاهد» سخنگوي طالبان در واکنش به اين اظهارات، در توئيتي نوشت: در زمان حاکميت کامل امارت اسلامي کشت مواد مخدر در افغانستان صفر بود. اين اشغال آمريکايي و تلاش غلامان داخلي آنها بود که در ۱۹ سال گذشته هر سال افغانستان در سطح جهان به‌عنوان کشور درجه يک توليد کننده مواد مخدر معرفي مي‌گردد. زندانيان ما در تجارت و انتقال مواد مخدر هيچ نوع نقشي ندارند.
مجاهد همچنين در پي انتشار گزارش وزارت دفاع آمريکا مبني بر همکاري طالبان با القاعده براي حمله به نيروهاي امنيتي افغانستان، در بيانيه‌اي اين ادعا را رد کرد.
سخنگوي طالبان در واکنش به گزارش اخير پنتاگون، اظهارات آمريکايي‌ها را نوعي کمپين براي اغراض خاص و شوم اين کشور خواند.
وي افزود که طالبان در برابر دشمن قوي بوده و به کمک هيچ طرف خارجي نياز ندارد و اينگونه گزارشات تحريک کننده، افغان‌ها را بر نيت آمريکا در قبال صلح بيشتر مشکوک ساخته است.
مجاهد همچنين خاطرنشان کرد که سياسيون و مقامات نبايد در دام تبليغات بي‌اساس بيفتند و فريب اطلاعات نادرست بعضي حلقه‌هاي جنگ طلب در دستگاه نظامي آمريکا را نخورند.
سخنگوي طالبان بار ديگر تاکيد کرد که اين گروه در پيمان دوحه تعهد کرده که هيچگونه ضرري و تهديدي از خاک افغانستان متوجه آمريکا و متحدين آن نخواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar