ايسنا/ معشوقه سابق خوآن کارلوس، پادشاه پيشين اسپانيا اين موضوع را رد کرده که ۶۵ ميليون يورويي که کارلوس به او داده، اقدامي در جهت پولشويي باشد.

کورينا ساين ويتگنشتاين گفته که اين هديه بسيار سخاوتمندانه‌اي از جانب پادشاه سابق بود که نشان مي‌دهد تا چه حد او براي پادشاه مهم بوده است.
به گزارش بي‌بي‌سي، دستگاه قضايي سوئيس در مورد اين مبلغ که او در سال ۲۰۱۲ دريافت کرد، در حال تحقيق است.
پادشاه سابق اسپانيا و خانم ويتگنشاين در يک مهماني در فوريه ۲۰۰۴ با هم آشنا شدند و روابط عاشقانه آن‌ها تا سال ۲۰۰۹ ادامه داشت.
رابطه‌اي که از چشم مردم اسپانيا در آن سال‌ها دور ماند. پادشاه اسپانيا از سال ۱۹۶۲ با ملکه سوفيا ازدواج کرده است.
خوآن کارلوس ۸۲ ساله که در اوايل ماه جاري از تصميمش براي خروج از اسپانيا خبر داد، در امارات متحده عربي سکني گزيده است.
ديوان عالي اسپانيا سرگرم تحقيق درباره نقش او در مناقصه قطار سريع السير مکه-مدينه و فساد احتمالي و رد و بدل شدن رشوه است.
خوآن کارلوس در سال ۲۰۱۴ تاج و تخت را به پسرش فيليپه ششم واگذار کرد. پس از طرح نام خوآن کارلوس در پرونده قطار سريع السير عربستان، پادشاه سابق اسپانيا کشورش را ترک کرد.
دادگاه عالي اسپانيا گفته بنا دارد طي يک تحقيق و تفحص به نقش خوآن کارلوس پس از ژوئن سال ۲۰۱۴، در پروژه احداث قطار سريع السير مکه-مدينه در عربستان سعودي بپردازد. از زمان کناره‌گيري از قدرت، مصونيت قضايي او لغو شده است.
اسپانيا برنده مناقصه احداث اين خط سريع‌السير شده که هزينه آن ۶ ميليارد و ۷۰۰ ميليون دلار برآورد شده است.
اين تحقيق و تفحص پاي بانک سوئيس را هم پيش کشيده و به همين علت هم سوئيس تحقيقاتي در اين رابطه در دست گرفته است.
دولت اسپانيا هم گفته موضعش در برابر اين تحقيق و تفحص آن است که "همه در برابر عدالت يکسانند" و اين که دخالتي در اين تحقيق و تفحص نخواهد کرد.
به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar