ايسنا/ سرويس اطلاعاتي کره جنوبي مي‌گويد کيم جونگ اون، رهبر کره شمالي برخي اختياراتش را به خواهرش کيم يو جونگ محول کرده است.

به گزارش خبرگزاري يونهاپ کره جنوبي به نقل از اين نهاد اطلاعاتي کره جنوبي مي‌گويد، رهبر کره شمالي شماري از اين اختيارات را به ديگر مشاوران نزديکش هم واگذار کرده است.
کيم يو جونگ، خواهر جوان‌تر کيم جونگ اون است که سمت ارشدي در کادر رهبري کره شمالي دارد. درباره او گفته شده که به پدرش بسيار نزديک بوده و پدرش هميشه به خاطر علاقه به سياست و هوش بالا در بچگي از او تعريف مي‌کرده است.

هر بار که وضعيت رهبري کره شمالي مبهم مي‌شود، نام او به عنوان جانشين احتمالي برادرش مطرح مي‌شود.

طبق گزارش بي‌بي‌سي، کيم بيونگ کي، نماينده حزب دموکراتيک و ها تاي ميونگ از حزب آينده متحد کره‌جنوبي گفته‌اند که سازمان اطلاعاتي اين کشور در نشستي براي نمايندگان مجلس به آنها گفته است اين کار رهبر کره شمالي اقدامي براي "کاهش استرس کيم جونگ اون در امر حکومت‌داري و پرهيز و اجتناب از مسؤوليت در شکست‌هاست."

سرويس اطلاعاتي کره جنوبي گفته است رهبر کره شمالي "کماکان قدرت مطلقه" را دارد اما اخيرا به تدريج برخي اختياراتش را واگذار کرده است.

اين نهاد اطلاعاتي کره جنوبي مي‌گويد، اين به معناي آن نيست که جانشين احتمالي کيم جونگ اون تعيين شده يا کشور در حال حاضر به دست جانشين او اداره مي‌شود.

خبرگزاري يونهاپ گزارش داده است کيم جونگ اون به جز خواهرش، در زمينه اقتصادي اختياراتش را به پاک پونگ-جو، معاون رئيس حزب کارگران کره و نايب رئيس کميسيون قدرتمند اداره امور داخلي داده و کيم توک هان که اخيرا نخست‌وزيري کره شمالي را به عهده گرفته هم برخي اختيارات رهبري را عهده‌دار شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar